Warszawa straciła pozycję lidera najdroższych mieszkań w Polsce. Przegoniło ją to miasto

Gdańskie kawalerki są droższe niż warszawskie - wynika z najnowszych wyliczeń portalu otodom.pl
Gdańskie kawalerki są droższe niż warszawskie - wynika z najnowszych wyliczeń portalu otodom.pl Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
Rynek małych nieruchomości zyskał nowego lidera. Jest nim Gdańsk, gdzie średnie ceny kawalerek potrafią być nawet o 60 tys. zł wyższe niż w stolicy.


Jak wynika z wyliczeń poratlu otodom.pl, najmniejsza kawalerka w Gdańsku kosztuje 400 tys. zł. Jednak najdroższy z Trójmiasta jest Dolny Sopot - za metr kwadratowy w tamtej okolicy płaci się nawet 17 tys. zł.

Gdańsk a Warszawa
W starciu z nadmorskimi miejscowościami Warszawa, dotychczasowy lider najdroższych kawalerek w kraju, przegrywa z kretesem. W stolicy mały, jednopokojowy lokal kosztuje "zaledwie" 340 tys. zł.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w ostatnich latach ceny mieszkańTekst linka rosną jak szalone. Tylko w zeszłym roku ceny lokali w największych miastach Polski wzrosły o mniej więcej 10 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.