Właściciel Biedronki nareszcie rusza ze sklepem internetowym. Zaczyna od drogerii

Internetowa Biedronka? Jeszcze nie - na razie Jeronimo Martins rusza z e-sklepem drogerii Hebe.
Internetowa Biedronka? Jeszcze nie - na razie Jeronimo Martins rusza z e-sklepem drogerii Hebe. Fot. Rafał Mielnik / AG
Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, wchodzi do internetu. Jednak na razie nie z flagową Biedronką, a z drogerią Hebe, która również należy do portugalskiego przedsiębiorcy. Internetowy sklep z kosmetykami ma ruszyć już w marcu tego roku, jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal wiadomoscihandlowe.pl.


Kwestią czasu było pojawienie się drogerii Hebe jako sklepu w internecie. W końcu jej najwięksi konkurenci, tacy jak Rossmann, Natura czy Sephora, już od dłuższego czasu są online. Hebe było do tej pory dostępne wyłącznie z urodowo-poradnikowym kanałem na YouTube „Urodomaniaczki by Hebe”.

Jeszcze nieoficjalne
Wieści o otwarciu internetowej drogerii Hebe nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Jeronimo Martins, lecz portalowi wiadomoscihandlowe.pl udało się dotrzeć do dostawców firmy, którzy na początku stycznia br. zostali poinformowani o uruchomieniu e-sklepu.

– Producenci współpracujący z Hebe zostali zobowiązani do uzupełnienia danych o swoich produktach (specyfikacji, składzie, stosowaniu i dodatkowych atrybutach) w systemie firmy WiseBase. Jest to platforma, która służy do wymiany informacji pomiędzy producentami, dostawcami i sieciami handlowymi oraz sklepami internetowymi – wyjaśnia serwis.


Kiedy otwarcie e-sklepu Hebe?
Hebe nie podało dokładnego terminu uruchomienia sklepu, jednak producenci przewidują, że internetowa platforma może ruszyć już w marcu bieżącego roku.

Biedronka nadal stanowi większość przychodów portugalskiej grupy Jeronimo Martins, który jest także właścicielem sieci drogerii Hebe. Te ostatnie zarobiły w 2018 207 mln euro. Ciekawy jest jednak rozrost sieci. W czwartym kwartale, Hebe zarobiło 64 mln euro, co rok do roku oznacza wzrost o 25 proc. W 2018 otwarto 51 nowych placówek. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.