Warszawiacy nie umieją korzystać z długich tramwajów. Miasto im ich więc nie kupi

Warszawiacy będą się tłoczyć w krótkich tramwajach, bo nie umieją korzystać z długich
Warszawiacy będą się tłoczyć w krótkich tramwajach, bo nie umieją korzystać z długich Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Kiedyś po Warszawie jeździły nawet 45-metrowe składy tramwajowe. Dziś takich już nie ma, a w wielu krótszych, 33-metrowych panuje ścisk. Miasto jednak nie kupi dłuższych, bo zdaniem urzędników mieszkańcy nie umieją z nich korzystać.

Jak donosi serwis Warszawa.Naszemiasto.pl radna Agnieszka Jaczewska-Golińska chciała wprowadzenia w Warszawie dłuższych tramwajów.

Obecnie najdłuższe pojazdy poruszające się po warszawskich torach mają 33 metry długości. Radnej chodziło przede wszystkim o linie 2 i 31. Jedna obsługuje trasę z końcowej stacji metra na bardzo ludną Białołękę, druga dowozi tysiące ludzi do pracy w tzw. Mordorze, czyli biurowym zagłębiu stolicy.

Nie lepiej nauczyć?
Do prośby radnej ustosunkował się Robert Soszyński, nowy wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za transport publiczny. Przypomniał, że po stolicy jeździły już 45-metrowe tramwaje, ale zostały wycofane, bo ludzie nie umieli z nich korzystać. Wszyscy gromadzili się z przodu pojazdu, gdzie panował ścisk (co sprzyja również rozprzestrzenianiu się zarazków) a z tyłu wiało pustką.

Soszyński dodał też, że dłuższe tramwaje mogłyby powodować większe korki, bo czas ich przejazdu przez skrzyżowanie jest dość długi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.