Morawiecki nie ma już pieniędzy na rozdawnictwo. Teraz będzie obniżał podatki

Premier musi jakoś przyciągnąć wyborców, prawdopodobnie obniży podatki
Premier musi jakoś przyciągnąć wyborców, prawdopodobnie obniży podatki Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Na kolejne obietnice socjalne brakuje środków, więc rząd planuje przekonać wyborców do głosowania na PiS, proponując obniżki podatków. Będzie albo wyższa kwota, albo nowa ulga w PIT dostępna dla pracujących.


Jak ustalił DGP, do premiera Mateusza Morawieckiego trafiły dwie propozycje podatkowe resortu finansów: istotnego zwiększenia kosztów uzyskania przychodu lub stworzenia nowej ulgi w PIT dostępnej dla pracujących. Decyzja ma być znana w najbliższych tygodniach.

Rząd chętniej obiecałby kolejny program socjalny, ale na to nie ma już wystarczających środków. Na razie nie jest pewne, jak potoczą się losy propozycji, by podwyższyć kwotę programu 500 plus.

Co z dziećmi?
Ostatnio minister Rafalska rzuciła propozycję, by miesięcznie wypłacać aż 1000 zł na dziecko. Byłaby to powtórka sprzed kilku lat – bo obietnica rozdawania pieniędzy rodzicom zapewnił PiS-owi zwycięstwo w poprzednich wyborach.

DGP pisze, że obecnie bardziej prawdopodobne jest wprowadzenie ulg podatkowych dla osób pracujących. W przedwyborczej sytuacji jest ono zdecydowanie łatwiejsze do procedowania. Poza tym byłby to ukłon w stronę polskiej klasy średniej, bo poprzednie programy socjalne PiS promowały raczej osoby niezbyt zamożne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.