Morawiecki nie ma już pieniędzy na rozdawnictwo. Teraz będzie obniżał podatki

Premier musi jakoś przyciągnąć wyborców, prawdopodobnie obniży podatki
Premier musi jakoś przyciągnąć wyborców, prawdopodobnie obniży podatki Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Na kolejne obietnice socjalne brakuje środków, więc rząd planuje przekonać wyborców do głosowania na PiS, proponując obniżki podatków. Będzie albo wyższa kwota, albo nowa ulga w PIT dostępna dla pracujących.

Jak ustalił DGP, do premiera Mateusza Morawieckiego trafiły dwie propozycje podatkowe resortu finansów: istotnego zwiększenia kosztów uzyskania przychodu lub stworzenia nowej ulgi w PIT dostępnej dla pracujących. Decyzja ma być znana w najbliższych tygodniach.

Rząd chętniej obiecałby kolejny program socjalny, ale na to nie ma już wystarczających środków. Na razie nie jest pewne, jak potoczą się losy propozycji, by podwyższyć kwotę programu 500 plus.

Co z dziećmi?
Ostatnio minister Rafalska rzuciła propozycję, by miesięcznie wypłacać aż 1000 zł na dziecko. Byłaby to powtórka sprzed kilku lat – bo obietnica rozdawania pieniędzy rodzicom zapewnił PiS-owi zwycięstwo w poprzednich wyborach.

DGP pisze, że obecnie bardziej prawdopodobne jest wprowadzenie ulg podatkowych dla osób pracujących. W przedwyborczej sytuacji jest ono zdecydowanie łatwiejsze do procedowania. Poza tym byłby to ukłon w stronę polskiej klasy średniej, bo poprzednie programy socjalne PiS promowały raczej osoby niezbyt zamożne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.