Walczą o coś więcej, niż tylko pieniądze. Ale 20 tys. euro na pewno przyda się zwycięzcy

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyła firma ThinAir Water, która zajmowała się tworzeniem wody z powietrza
W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyła firma ThinAir Water, która zajmowała się tworzeniem wody z powietrza fot. InfoShare
Już tylko kilkanaście dni zostało na rejestrację w konkursie Startup Contest, organizowanym przez InfoShare. Będą mogły w nim wziąć udział start-upy z całego świata. Na zwycięzców czeka 20 tysięcy euro, jednak w tej edycji przewidziano nagrody również dla drugiego i trzeciego miejsca.

Najlepsi z najlepszych pojadą w maju do Gdańska, by podczas 13. edycji konferencji zaprezentować swój pomysł inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i reprezentantom największych korporacji. Jury weźmie oceniać będzie m.in. zespół, innowacyjność projektu oraz jego potencjał biznesowy.

W zeszłym roku nagroda trafiła do ThinAir Water, autorów projektu z Wielkiej Brytanii zajmujących się pozyskiwaniem wody z atmosfery i uzdatnianiem jej do picia. W zeszłym roku do konkursu zgłosiły się aż 493 startupy z 45 krajów.

Tegoroczny zwycięzca otrzyma 20 tys. euro. Firmy, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 i 3 tys. Fundatorem nagrody jest Prezydent Gdańska.

"Potrzebowaliśmy środków na dalsze prace"
Startupy, które zgłaszają się do konkursu, często są w dość początkowej fazie prac nad projektem. – Mieliśmy udowodnione, że technologia działa i że mamy poprawne podstawowe założenia dla cyfrowej reprezentacji terapii astmy. Natomiast potrzebowaliśmy walidacji naszych założeń biznesowych oraz środków finansowych na dalsze prace, zanim będzie gotowi udostępnić nasze rozwiązanie na rynku – opowiada Tomasz Mikosz - Business Head & Co-founder w FindAir, zwycięzcy z 2017 roku.

Na co można wykorzystać nagrodę? – Część z tych środków pozwoliła nam na pokrycie kosztów produkcyjnych pierwszych serii urządzenia oraz uzyskanie zgodności z wszystkimi formalnymi wymogami koniecznych przed wypuszczeniem takiego wyrobu medycznego – tłumaczy Mikosz.


Finaliści dodają, że pieniądze to nie wszystko, co można otrzymać podczas konkursu.
– Z takich mniej zauważalnych rzeczy to podczas takiego wydarzenia uzyskuje się pewność siebie i swojego rozwiązania. Często młodym firmom brakuje przekonania, żeby zaryzykować i iść dalej przed siebie albo potrzebują, żeby ktoś zwrócił im uwagę na ich słabe punkty, nad którymi muszą jeszcze popracować – wyjaśnia Mikosz.

Start-upy chcą poprawić nasze zdrowie
Najwięcej projektów zgłoszony do konkursu w zeszłym roku pochodziło z branży skupionej na produktach dot. zdrowia i lepszej jakości życia (Health & Medtech & Wellbeing). Zgłoszenia oceniało 21 członków jury, w tym Seth Bannon (Fifty Years), Peter Cowley (EBAN) i Jess Williamson (TechStars).

Rejestracja do konkursu trwa do końca miesiąca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.