Majdan skapitulował przed Chanel. Kazali mu zniszczyć opakowania i reklamy swoich perfum

Firma Radka Majdana, Vabun, musi zniszczyć opakowania i reklamy perfum No. 5
Firma Radka Majdana, Vabun, musi zniszczyć opakowania i reklamy perfum No. 5 Fot. Mateusz Baster
Kiedy były piłkarz, Radosław Majdan wypuścił na rynek swoje perfumy, nie sądził pewnie, że nawiązanie do marki Chanel przyniesie mu tyle kłopotów. Firmie nie spodobało się, że damskie perfumy Majdana nazwano tak, jak legendarny zapach – No. 5.


Zarówno spółka byłego piłkarza, jak i linia jego perfum nazywają się Vabun. Wśród kosmetyków, które dystrybuuje spółka są m.in. damskie zapachy Vabun for Lady No.5.

Ta nazwa nie spodobała się marce Chanel, która już od kilkudziesięciu lat produkuje słynny na cały świat zapach „numer pięć”, pisze Bankier.pl.

Prawnicy pisali, że "że używanie spornego oznaczenia 'No.5' doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki Vabun pod spornym oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel lub w jakiś sposób powiązane z Chanel".

Prawnicy Chanel pod koniec zeszłego roku wystosowali pismo do Majdana i zagrozili mu sądem. Sprawa dość szybko zyskała niezbyt korzystny dla piłkarza finał.

Nie walczył zbyt długo
Majdan zobowiązał się do zniszczenia wszystkich opakowań i materiałów reklamowych swoich perfum. Ale jeśli zmieni oznaczenia na butelkach, może dalej je sprzedawać pod inną nazwą.

Vabun jest spółką produkującą i dystrybuującą kosmetyki, głównie dla mężczyzn. W tej chwili jej sztandarowe produkty to wody perfumowane dla mężczyzn i kobiet oraz perfumowane żele pod prysznic dla panów. Powstają one na bazie francuskich i amerykańskich półproduktów oraz olejków.

Firma współpracuje m. in. z Jeronimo Martins Drogerie, Farmacja sp. z. o.o., drogeriami Wispol i salonami mody męskiej Pako Lorente. W połowie zeszłego roku weszła na giełdę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.