Dzięki nim linia lotnicza nie zrobi cię na szaro. Polski start-up doceniony w Europie

Uzyskanie odszkodowania za lot jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Między innymi za sprawą polskiego startupu GIVT
Uzyskanie odszkodowania za lot jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Między innymi za sprawą polskiego startupu GIVT Foto: 123rf.com
W najnowszym raporcie EU-Startups.com sporo pochwał zebrała platforma GIVT, polski start-up pomagający pasażerom linii lotniczych uzyskać odszkodowania w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu, a także odmowy wejścia na pokład.


EU-Startups.com to ceniony portal internetowy, który opisuje nowo utworzone technologiczne spółki w całej Unii Europejskiej. W najnowszym raporcie wskazał GIVT jako jeden z najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych start-upów w naszym kraju w 2019 roku.

GIVT to napędzana sztuczną inteligencją, machine learning i big data platforma pomagająca uzyskać odszkodowania od linii lotniczych w razie opóźnienia lotu, jego odwołania lub odmowy wejścia na pokład.

Pod koniec zeszłego roku GIVT dostał grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ponad 11 mln złotych pójdzie na system prognozowania i scoringu lotów, który m.in. ułatwi pasażerom planowanie podróży.

– Nasz system pozwoli rozwiązać jeden z kluczowych problemów ruchu lotniczego – dzięki wykorzystaniu wielu źródeł danych, w czasie rzeczywistym, będzie prognozował ryzyko wystąpienia zakłóceń oraz klasyfikował ich przyczyny. Dzięki temu ułatwimy klientom planowanie podróży, a także egzekwowanie należnych im praw w postaci należnych odszkodowań – powiedział CEO GIVT, Jacek Podoba.

Tempo naddźwiękowe
W zaledwie rok po rozpoczęciu działalności na rynku odszkodowań lotniczych, spółka weszła na ponad 30 rynków UE z obsługą w językach: bułgarskim, rumuński i angielskim. W grudniu GIVT rozpoczął obsługę w kolejnych pięciu językach. Z usług firmy skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.


Ranking EU-Startups.com dotyczący Polski objął 10 najbardziej obiecujących startupów, które zostały założone w ciągu ostatnich 2-3 lat. Na liście znalazły się m.in. poznański startup StethoMe, Neptune.ml, NoFluff Jobs, SatRevolution, FaceMetrics czy JustDrive.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.