Dzięki nim linia lotnicza nie zrobi cię na szaro. Polski start-up doceniony w Europie

Uzyskanie odszkodowania za lot jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Między innymi za sprawą polskiego startupu GIVT
Uzyskanie odszkodowania za lot jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Między innymi za sprawą polskiego startupu GIVT Foto: 123rf.com
W najnowszym raporcie EU-Startups.com sporo pochwał zebrała platforma GIVT, polski start-up pomagający pasażerom linii lotniczych uzyskać odszkodowania w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu, a także odmowy wejścia na pokład.


EU-Startups.com to ceniony portal internetowy, który opisuje nowo utworzone technologiczne spółki w całej Unii Europejskiej. W najnowszym raporcie wskazał GIVT jako jeden z najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych start-upów w naszym kraju w 2019 roku.

GIVT to napędzana sztuczną inteligencją, machine learning i big data platforma pomagająca uzyskać odszkodowania od linii lotniczych w razie opóźnienia lotu, jego odwołania lub odmowy wejścia na pokład.

Pod koniec zeszłego roku GIVT dostał grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ponad 11 mln złotych pójdzie na system prognozowania i scoringu lotów, który m.in. ułatwi pasażerom planowanie podróży.

– Nasz system pozwoli rozwiązać jeden z kluczowych problemów ruchu lotniczego – dzięki wykorzystaniu wielu źródeł danych, w czasie rzeczywistym, będzie prognozował ryzyko wystąpienia zakłóceń oraz klasyfikował ich przyczyny. Dzięki temu ułatwimy klientom planowanie podróży, a także egzekwowanie należnych im praw w postaci należnych odszkodowań – powiedział CEO GIVT, Jacek Podoba.

Tempo naddźwiękowe
W zaledwie rok po rozpoczęciu działalności na rynku odszkodowań lotniczych, spółka weszła na ponad 30 rynków UE z obsługą w językach: bułgarskim, rumuński i angielskim. W grudniu GIVT rozpoczął obsługę w kolejnych pięciu językach. Z usług firmy skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.


Ranking EU-Startups.com dotyczący Polski objął 10 najbardziej obiecujących startupów, które zostały założone w ciągu ostatnich 2-3 lat. Na liście znalazły się m.in. poznański startup StethoMe, Neptune.ml, NoFluff Jobs, SatRevolution, FaceMetrics czy JustDrive.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.