Dziwny "challenge" w internecie. Ludzie udają, że latają samolotem używając… deski sedesowej

Chcesz polatać budżetowo? Wykorzystaj butelkę od detergentu i zdjęcie ładnego widoku.
Chcesz polatać budżetowo? Wykorzystaj butelkę od detergentu i zdjęcie ładnego widoku. 123rf.com
Nie stać cię na zagraniczny wyjazd, lecz mimo to chciałbyś pochwalić się w social mediach, że odbywasz podróż samolotem? Dzięki nowemu wyzwaniu „udaję, że lecę” (ang. fake plane ride challenge) możesz przynajmniej poudawać, że wiedziesz światowe życie. Wystarczy jedynie wydrukowane zdjęcie, butelka po detergencie, czy nawet… deska sedesowa.


Bon voyage
Moda na udawane latanie najpierw pojawiła się w Chinach za pośrednictwem aplikacji TikTok, lecz już zdążyła przeniknąć do innych części globu. Polega na zrobieniu zdjęcia pokazującego zapierające dech w piersiach widoki oglądane z okna samolotu.

Tyle że nie są to prawdziwe widoki, ani tym bardziej prawdziwe okno. W rzeczywistości obrazek za „oknem” to często wydrukowane zdjęcie czy film puszczony na smartfonie, zaś „okno” to zbliżony uchwyt butelki od detergentu czy, w bardziej hardcorowych przypadkach, deska sedesowa.

Niektóre wyglądają naprawdę realistycznie. Zresztą oceńcie sami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.