Płażyński nie został prezydentem, więc zarejestrował się jako bezrobotny. Dostał 20 tys. z urzędu

Gdański Rady Kacper Płażyński nie został wybrany na prezydenta miasta. Zarejestrował się zatem jako bezrobotny i otrzymał dofinansowanie na swoją działalność.
Gdański Rady Kacper Płażyński nie został wybrany na prezydenta miasta. Zarejestrował się zatem jako bezrobotny i otrzymał dofinansowanie na swoją działalność. Fot. Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Kacper Płażyński z PiS w jesiennych wyborach samorządowych startował jako kandydat na prezydenta Gdańska. Nie wyszło, więc radny zarejestrował się w Urzędzie Pracy jako bezrobotny i otrzymał unijne pieniądze dla osób mających problem ze znalezieniem pracy.


20 tys. na kancelarię
Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, gdański radny Kacper Płażyński z PiS zarejestrował się w ostatnim czasie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku jako bezrobotny i wystąpił o dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej. Pieniądze otrzymał tuż po tym, jak przegrał wybory prezydenckie w Gdańsku.

Według informacji dziennika uzyskaną kwotę w wysokości ok. 20 tys. zł przeznaczył na otwarcie swojej kancelarii prawnej, którą zarejestrował na początku lutego pod nazwą „Kancelaria Adwokacka Adwokat Kacper Płażyński”.

Kim jest Kacper Płażyński
O gdańskim radnym zrobiło się ostatnio głośno z powodu nowej prezydent Gdańska, Aleksandrze Dulkiewicz, której zwycięstwo w wyborach nie przypadło Płażyńskiemu do gustu. W wywiadzie dla Telewizji Republika stwierdził, że nowy tytuł i odpowiedzialna funkcja „przypadły jej przypadkiem”.

– Nie sądzę, aby Gdańszczanie wybrali w normalnych wyborach panią Dulkiewicz na tak odpowiedzialną funkcję – ocenił radny PiS. Z tych słów się jednak wycofał, kierując przeprosiny wobec prezydent Gdańska.

To niejedyne przeprosiny Płażyńskiego w ostatnim czasie. Jak pisał Piotr Burakowski z NaTemat.pl, "wielki przegrany" wyborów w Gdańsku, w listopadzie zeszłego roku przeprosił dziennikarza Onetu za skandaliczne zachowanie współpracownika. Pracownik prywatnej firmy wynajęty przez polityka próbował przeszkodzić w pracy dziennikarzom i przy okazji ich zwyzywał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.