Burza wokół 500+ na pierwsze dziecko. Jeszcze nie ruszyło, a już podzieliło Polaków

Elżbieta Rafalska i Mateusz Morawiecki prezentują założenia nowego programu PiS
Elżbieta Rafalska i Mateusz Morawiecki prezentują założenia nowego programu PiS Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Najbogatsi powinni mieć sumienie i nie brać 500 plus" - mówił niedawno premier Morawiecki. Podobnie uważają Polacy przebadani przez Instytut Badań Pollster. Znacząca większość uważa, że najbogatsi nie powinni otrzymywać pieniędzy z programu. Ograniczeń w jego przyznawaniu na razie jednak nie widać.


Sondaż przeprowadzony przez "Super Express" nie pozostawia wątpliwości - Polacy nie chcą, by najbogatsi otrzymywali świadczenie z programu 500 plus na pierwsze dziecko. Uważa tak 72 proc. ankietowanych.

Jedynie 20 proc. ankietowanych było za tym, by program dotyczył wszystkich w jednakowym stopniu.

"Najbogatsi powinni mieć sumienie"
Co więcej, potwierdzają oni słowa premiera, który apelował do zamożnych osób, by nie korzystały z dodatku 500+, jeśli nie potrzebują. – Każdy, kto jest bogaty, kto ma dużo środków i sumienie, czy serce mu podpowiada, to nie bierze tych środków i znam takich ludzi bardzo, bardzo wielu – powiedział Mateusz Morawiecki w Polsat News. Była to odpowiedź na pytanie, dlaczego świadczenie 500 plus po zmianach, zapowiedzianych na konwencji PiS nie ma progu dochodowego, który wykluczałby najbogatszych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.