Tłuste dotacje z Narodowego Centrum Kultury. Ujawniono, ile dostał Tadeusz Rydzyk

Rydzyka wsparło nawet Narodowe Centrum Kultury - pieniędzmi na świętowanie odzyskania niepodległości
Rydzyka wsparło nawet Narodowe Centrum Kultury - pieniędzmi na świętowanie odzyskania niepodległości Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Narodowe Centrum Kultury bardzo szeroko wsparło różne inicjatywy z okazji 100-lecia niepodległości Polski. 50 tys. zł dostała fundacja Rydzyka, 150 tys. fundacja żony Jana Pietrzaka, 190 tysięcy fundacja Tomasza Sakiewicza. Do listy beneficjentów dotarło Radio Zet.


Jak dowiedział się reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski, 50 tysięcy, które otrzymała fundacja ojca Rydzyka Lux Veritatis, przeznaczono m.in. na koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Cały ubiegły rok był dla polityków okazją do wydawania setek tysięcy złotych na różne inicjatywy upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości. Na pulę pieniędzy z Narodowego Centrum Kultury załapał się nie tylko Tadeusz Rydzyk.

Prawie 150 tys. zł otrzymała Fundacja Jana Pietrzaka na program pod nazwą „Niepodległość 100 plus”. W tej instytucji działają (oprócz żony satyryka) takie tuzy, jak publicysta Rafał Ziemkiewicz, były szef Solidarności Janusz Śniadek czy senator PiS Jan Żaryn.

I znowu Sakiewicz!
Sporo, bo ponad 190 tysięcy złotych dostała też Fundacja Niezależne Media prowadzona przez redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i Gazety Polskiej Codziennie. Sakiewicz to zresztą weteran w bojach o dotacje. Dostał np. ponad 7 mln zł na projekt Puszcza.tv, czyli prowadzenie serwisu z filmikami o Puszczy Białowieskiej. Jego oglądalność jest wręcz znikoma.

Z okazji rocznicy wywalczenia niepodległości, fundacja Sakiewicza zorganizowała rocznicowy festyn Bitwy Warszawskiej i koncert pieśni patriotycznych Vivat 3 maj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.