Takich scen w Warszawie nie było od dawna. Na ulicy leżą świńskie łby i płoną opony

Płonące opony w centrum Warszawy - tak protestują rolnicy
Płonące opony w centrum Warszawy - tak protestują rolnicy Foto: naTemat.pl
Świńskie głowy wyrzucone na ulicę, rozsypane tysiące jabłek i czarny dym z płonących opon - tak wygląda właśnie centrum Warszawy, opanowane przez protestujących rolników z organizacji AGROunia. Domagają się zmiany organizacji handlu w Polsce i zmiany polityki międzynarodowej rządu tak, aby uwzględniała interes polskich gospodarstw rodzinnych.


Rolnicy z AGROunii sprzeciwiają się też m.in. bezczynnej i nieskutecznej - ich zdaniem - walce z afrykańskim pomorem świń. Zablokowali Plac Zawiszy, jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych miasta.

Domagają się lepszej współpracy z rządem i ministrem rolnictwa. Jednym z ich postulatów jest też zagwarantowanie, iż na półkach supermarktetów będzie przynajmniej połowa polskich produktów. Ten postulat jest co najmniej dziwny, bo - jak sprawdziliśmy - w asortymencie Biedronki i Lidla jest aż 70-90 proc. polskich produktów.
Warszawiacy zostali odcięci od drogi, to symboliczne pokazanie rolników odciętych od rynków sprzedaży w Polsce. To przedsmak, tego co może wydarzyć się w najbliższych dniach – powiedział mówi Radiu ZET lider AGROunii Michał Kołodziejczak.

Rolnicy dodają, że to przedsmak tego, co może się wydarzyć w najbliższych dniach. Być może jeszcze dziś zorganizują kolejne protesty.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.