Takich scen w Warszawie nie było od dawna. Na ulicy leżą świńskie łby i płoną opony

Płonące opony w centrum Warszawy - tak protestują rolnicy
Płonące opony w centrum Warszawy - tak protestują rolnicy Foto: naTemat.pl
Świńskie głowy wyrzucone na ulicę, rozsypane tysiące jabłek i czarny dym z płonących opon - tak wygląda właśnie centrum Warszawy, opanowane przez protestujących rolników z organizacji AGROunia. Domagają się zmiany organizacji handlu w Polsce i zmiany polityki międzynarodowej rządu tak, aby uwzględniała interes polskich gospodarstw rodzinnych.


Rolnicy z AGROunii sprzeciwiają się też m.in. bezczynnej i nieskutecznej - ich zdaniem - walce z afrykańskim pomorem świń. Zablokowali Plac Zawiszy, jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych miasta.

Domagają się lepszej współpracy z rządem i ministrem rolnictwa. Jednym z ich postulatów jest też zagwarantowanie, iż na półkach supermarktetów będzie przynajmniej połowa polskich produktów. Ten postulat jest co najmniej dziwny, bo - jak sprawdziliśmy - w asortymencie Biedronki i Lidla jest aż 70-90 proc. polskich produktów.
Warszawiacy zostali odcięci od drogi, to symboliczne pokazanie rolników odciętych od rynków sprzedaży w Polsce. To przedsmak, tego co może wydarzyć się w najbliższych dniach – powiedział mówi Radiu ZET lider AGROunii Michał Kołodziejczak.

Rolnicy dodają, że to przedsmak tego, co może się wydarzyć w najbliższych dniach. Być może jeszcze dziś zorganizują kolejne protesty.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.