Donald Trump osobiście uziemił wszystkie Boeingi 737 Max. Czemu trwało to tak długo?

W dwóch katastrofach Boeingów 737 Max zginęło 346 osób
W dwóch katastrofach Boeingów 737 Max zginęło 346 osób Fot. LLBG Spotter - Ethiopian Airlines / CC BY-SA 2.0
Amerykański producent samolotów podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów maszyn typu 737 Max. Co ciekawe, ogłosił to osobiście prezydent USA, Donald Trump. Dwie katastrofy tych maszyn pochłonęły życie 346 osób. Co ciekawe firma nadal nie widzi w tym nic dziwnego. "Nadal mamy pełne zaufanie do bezpieczeństwa samolotów 737 Max" – twierdzi Boeing.


Warto podkreślić, że Boeing jest ostatnim podmiotem, który postanowił, że lepiej będzie pozostawić nowe samoloty na ziemi. Wcześnie zrobiło to wiele linii lotniczych oraz krajów. Również w Polsce – zdecydował o tym zarówno LOT, jak i Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Dlaczego Boeing zareagował tak późno?
Zarówno amerykańskie władze, jak i producent zdawały się nie dopuszczać do siebie myśli, iż z maszynami może być coś nie tak. Boeing dość szybko wypuścił i udostępnił aktualizację oprogramowania samolotów, ale ciągle podkreśla, że "ma pełne zaufanie do bezpieczeństwa samolotów 737 Max".

Decyzja o zawieszeniu lotów została podjęta na najwyższych szczeblach władzy. Dość powiedzieć, że ogłosił ją osobiście Donald Trump. Wcześniej uziemienie maszyn zaleciły Federalna Administracja ds. Lotnictwa (FAA) i Narodowy Zarząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) – pisze RMF24.pl.


Podejście Amerykanów najlepiej odzwierciedlają słowa Sary Nelson, przewodniczącej Stowarzyszenia Personelu Kabinowego w USA.

– Życie ludzi musi być zawsze na pierwszym miejscu. Ale w grę wchodzi tu również marka. A tą marką jest nie tylko Boeing. Jest nią Ameryka. To czym jest Ameryka w międzynarodowym lotnictwie i szerzej na świecie – stwierdziła.

Po ostatniej katastrofie Boeinga 737 Max 8 w Etiopii, akcje Boeinga mocno spadły, ich wartość zmalała o 26 mld dolarów.

Boeing dostarczył do tej pory ok. 370 sztuk samolotów 737 MAX 8 i 737 MAX 9 i ma złożone zamówienia na ok. 5000 kolejnych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.