Ładny gest prezesa Kaczyńskiego. Już wiemy, co zrobi z 13. emeryturą, którą sobie przyznał

Kaczyński lubi określać się jako miłośnik zwierząt, zrobił furorę przeglądając w sejmowej ławie "Atlas kotów".
Kaczyński lubi określać się jako miłośnik zwierząt, zrobił furorę przeglądając w sejmowej ławie "Atlas kotów". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Gazeta Wyborcza wystosowała apel do posłów-emerytów, by oddali dodatkowe świadczenie, które obiecał wszystkim Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Odpowiedziała tylko dwójka – w tym sam Kaczyński. Prezes obiecał, iż przeznaczy pieniądze ( które sam sobie przyznał) na organizację zajmującą się prawami i ochroną zwierząt.


Dodatkowe świadczenie dla emerytów – tzw. trzynastkę – Kaczyński obiecał podczas konwencji wyborczej PiS.

Jak wyliczyła Wyborcza, w Sejmie zasiada 41 posłanek i posłów pobierających emeryturę. Świadczenia nie można się zrzec, ale można je przekazać na jakiś szczytny cel. I o to właśnie dziennikarze zaapelowali do parlamentarzystów.

Większość milczy
Okazało się, że na wezwanie odpowiedziała jedynie dwójka posłów, w tym sam Kaczyński. Prezes PiS ustami dyrektora swojego biura poselskiego zadeklarował, iż ma zamiar przekazać tę kwotę na cel dobroczynny.

– Będzie to prawdopodobnie jakaś wiarygodna organizacja zajmująca się prawami i ochroną zwierząt lub np. zbiórka na wykup zwierzęcia przeznaczonego do rzeźni – odpisał "Wyborczej" Radosław Fogiel.

Drugą osobą, która zadeklarowała przeznaczenie trzynastki na zbożne cele jest była posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Zajmuje się ona organizacją debat o kulturze i ewentualną wypłatę przeznaczy na ten właśnie cel.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.