Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed waflami - ryzyko wystąpienia w nich salmonelli

Suche wafle zostały wycofane ze sprzedaży z powodu obawy przed Salmonellą
Suche wafle zostały wycofane ze sprzedaży z powodu obawy przed Salmonellą Piotr Wytrążek / 123rf.com
Mleko w proszku użyte do produkcji suchych wafli stało się przyczyną możliwego wystąpienia w nich Salmonelli. Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu ich ze sprzedaży oraz ostrzega osoby, które mogły je zakupić.


Chodzi tutaj o produkty firmy Zakład Handlowo-Usługowy „Tadex”, a konkretniej o Wafle suche Mega PAAKA, 400 g, Wafle suche Tortowe, 140 g, Chrupaki, Wafle suche, 70 g, Wafle suche, 170 g - czytamy na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Spożycie produktu wiąże się z potencjalnym ryzykiem zakażenia pałeczką Salmonella. Powodem zanieczyszczenia produktu jest mleko w proszku, które zostało użyte do produkcji. Ze względu na potencjalną możliwość zanieczyszczenia krzyżowego producent zdecydował o wycofaniu z obrotu wszystkich produktów, do produkcji których użyto kwestionowany surowiec.

GIS ostrzega, by nie spożywać wskazanych w komunikacie produktów. Może się ono skończyć bólami brzucha, biegunką, nudnościami i wymiotami. Większość osób wychodzi z zakażenia obronną ręką, jednak dla niektórych może się ono zakończyć pobytem w szpitalu.


Jak zakazić się salmonellą?
Do zatrucia dochodzi na ogół po zjedzeniu nieświeżych jajek, mięsa czy rozmrażanych lodów. Pierwsze objawy są nagłe i pojawiają się już po kilku – kilkunastu godzinach od zakażenia.

Kilka miesięcy temu o bakterii zrobiło się głośno, po tym jak zostały one znalezione w ciastach sprzedawanych w jednej z warszawskich kawiarni Green Cafe Nero. Centrala kawiarni potraktowała sprawę bardzo poważnie i nie chowa głowy w piasek. W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu, sieć zapewnia, że ściśle współpracuje z sanepidem, prowadzi też własne dochodzenie.

W tym przypadku klienci otrzymali także odszkodowania, choć pojawiały się wątpliwości, co do ich wysokości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.