Kierowcy, łapcie się za kieszenie. Tanio już było, Wenezuela zwiastuje podwyżki

Koniec niskich cen paliw
Koniec niskich cen paliw Foto: Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
W ciągu kilku najbliższych dni ceny paliw na stacjach pójdą w górę – twierdzą analitycy serwisu e-petrol. Główna przyczyna leży na drugim końcu świata, ale wyciągnie pieniądze z kieszeni polskich kierowców. Drugą są słabe zarobi właścicieli stacji benzynowych.


Potężny kryzys w Wenezueli odbije się w najbliższych dniach na cenach paliw w Polsce. Już można zaobserwować, że idą one w górę.

– Najmocniej, bo aż o 6 groszy w skali tygodnia, podrożał olej napędowy. Jego średnia cena wzrosła do 5,09 zł/l. Benzyna bezołowiowa 95 zanotowała 5-groszową podwyżkę do poziomu 4,77 zł/l, a autogaz podrożał o 3 grosze i kosztuje 2,13 zł/l – czytamy w analizie e-epetrol.pl.

Analitycy za główny powód spodziewanych podwyżek uważają wspomniany już kryzys w Wenezueli oraz politykę państw zrzeszonych w OPEC, które najprawdopodobniej zmniejszą wydobycie i produkcję ropy naftowej.

Il będzie kosztować paliwo?
Druga sprawa to niskie zarobki właścicieli stacji benzynowych – pracują oni na bardzo niskich marżach, więc im bardziej spada cena paliwa, tym bardziej odbija się to na ich kieszeni.

Według e-petrol.pl w nadchodzącym tygodniu benzyna 95-oktanowa będzie kosztować 4,73-4,84 zł/l, olej napędowy 5,04-5,15 zł/l, zaś autogaz od 2,12 zł do 2,20 zł za litr.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.