Kaczyński zaniedbał obowiązki? Brejza zauważył, kiedy miało dojść do przekazania koperty

Jarosław Kaczyński miał zajmować się przekazaniem koperty 7 lutego 2018 r. Tego samego dnia trwało posiedzenie Sejmu, na którym miał obowiązek być - dowodzi Krzysztof Brejza.
Jarosław Kaczyński miał zajmować się przekazaniem koperty 7 lutego 2018 r. Tego samego dnia trwało posiedzenie Sejmu, na którym miał obowiązek być - dowodzi Krzysztof Brejza. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zgodnie ze szczegółowymi zeznaniami Geralda Birgfellnera, które opublikowała dziś rano „Gazeta Wyborcza”, Jarosław Kaczyński zajmował się przekazywaniem koperty z 50 tys. zł dla ks. Rafała Sawicza w dniu 7 lutego 2018 r. Okazuje się, że tego samego dnia odbywało się 58. posiedzenie Sejmu, na którym obecność prezesa PiS, jako posła, była obowiązkowa.


7 lutego 2018 r. Birgfellner pojawił się w siedzibie PiS po południu. Widział tam Sawicza i dostał informację, że ksiądz podpisał uchwałę. O szczegółach pisał dziś serwis naTemat.pl

– Nie chcę się tutaj pomylić, przekazałem kopertę, pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział. Gdzieś ok. 20 minut później pan Sawicz wyszedł, jeszcze wydaje mi się, siedział koło pani Basi [zaufana sekretarka Kaczyńskiego], podaliśmy sobie dłonie i ponownie weszliśmy z panem Kaczyńskim do pokoju. Wtedy poinformowano mnie, że podpis został złożony, i wydaje mi się, że wtedy mi tę uchwałę przekazał – brzmią zeznania Birgfellnera, którego cytuje „Wyborcza”.

Interesy ważniejsze niż obowiązki
Tego samego dnia trwało 58. posiedzenie Sejmu, na co zwrócił uwagę Krzysztof Brejza z PO. Zaś obecność posła na posiedzeniach Sejmu jest obowiązkowa, co wynika z ustawy o wykonywaniu mandatu posła.

– Wg zeznań inwestora JK zajmował się przekazywaniem koperty w środku 58. posiedzenia Sejmu - 7 lutego 2018. „Posła obowiązuje obecność i czynny udział w posiedzeniach Sejmu. Chyba że chodzi o posła JK i deweloperkę” ustawa o wykonywaniu mandatu posła – napisał na swoim Twitterze poseł Brejza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę