Netflix i HBO się zapłaczą. Apple startuje z własną platformą VOD, w pakiecie największe gwiazdy

Apple rusza z własną platformą VOD. Apple TV+ dostępne będzie już od jesieni.
Apple rusza z własną platformą VOD. Apple TV+ dostępne będzie już od jesieni. Youtube.com / Tech Insider
Podczas poniedziałkowej konferencji Apple w Cupertino w Kalifornii, oprócz prezentacji odnowionej wersji aplikacji Apple TV z dostępem do kanałów telewizyjnych oraz oferty HBO, Showtime i Starz, firma z jabłkiem zapowiedziała własną platformę VOD o nazwie Apple TV+. Będzie gwiazdorsko - na platformie pojawią się treści od takich twórców jak Steven Spielberg czy Oprah Winfrey.


Apple TV i Apple TV+
Nowa wersja aplikacji TV od Apple jest połączeniem iTunes z aplikacjami kanałów telewizyjnych. Oferuje wypożyczanie i kupno filmów oraz subskrypcję wybranych kanałów, jak HBO czy Starz, bez konieczności przechodzenia do różnych serwisów i oddzielnego logowania się. Docelowo aplikacja będzie dostępna na 100 rynkach na wszystkich rodzajach urządzeń producenta.

Jednak głównym hitem jest nowa usługa wideo na żądanie - Apple TV+. Nowy serwis VOD oferuje oryginalne produkcje przygotowywane z udziałem słynnych twórców filmowych. Usługę zaprezentował sam Steven Spielberg, zapowiadając przy okazji nowy sezon serialu „Amazing Stories”. Na scenie pojawili się również m.in. Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell oraz Kumail Nanjiani, Jason Momoa i Oprah Winfrey.

Premiera odnowionej Apple TV planowana jest na maj br., z kolei Apple TV+ pojawić się ma już tej jesieni w ponad 100 krajach. Cena usługi nie jest jeszcze znana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.