Oni naprawdę nie mają szczęścia do PiS. Kolejna stadnina koni w poważnych tarapatach

Stadnina koni w Prudniku może podzielić los stadnin w Michałowie lub Janowie Podlaskim (na fot.).
Stadnina koni w Prudniku może podzielić los stadnin w Michałowie lub Janowie Podlaskim (na fot.). Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Po spektakularnych problemach stadniny w Janowie Podlaskim, kolejne tego typu państwowe przedsiębiorstwo – tym razem w Prudniku – znalazło się w kłopotach. Właśnie stanowisko straciła tam osoba piastująca funkcję głównego hodowcy, uważana przez znawców z tej branży za autorkę sukcesów stadniny.


W liczącej już 70 lat historii stadniny w Prudniku może nie zawsze było różowo, ale ostatnie lata były dla niej naprawdę dobrą passą. Eksperci, na których powołuje się dziennik „Rzeczpospolita”, przekonują, że to zasługa Katarzyny Wiszowaty – osoby, która piastowała w firmie stanowisko głównego hodowcy.

– Z nielicznych już państwowych stadnin miała ona najlepsze wyniki w hodowli koni sportowych – twierdzi autor bloga Hipologika.pl, były naczelny „Konia Polskiego”, Marek Szewczyk. – Przez długie lata była prymusem, jeśli chodzi o liczbę zwierząt wystawianych w Mistrzostwach Polski Młodych Koni. Dochodziły do tego sukcesy starszych koni z Prudnika, jak Senior, El Camp oraz Jak Chef, na których jeźdźcy regularnie zdobywają medale w skokach i WKKW – cytuje go gazeta.

Idąc śladem Michałowa i Janowa Podlaskiego
„Pani Katarzyna, obejmując po swych poprzednikach tamtejsze stado, pokazała, jak tego spadku nie zmarnować i wnieść do niego nowe wartości” – podsumowywał z kolei 21 lat pracy byłej już szefowej stadniny portal SwiatKoni.pl.


Powodów zwolnienia nie podano, argumentując tę odmowę wymogami RODO. „Rzeczpospolita” porównuje jednak sytuację w Prudniku do tej w Janowie Podlaskim i Michałowie oraz wiążąc zmiany z osobą prezesa SK Prudnik, Józefa Stępkowskiego. Niewykluczone, że pomimo zmiany na stanowisku ministra rolnictwa, polityka zmian kadrowych w podległych mu stadninach przetrwała.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.