Noga z gazu, natychmiast. Dziś z policjantami nie będzie żartów

Do godziny 22 będzie trwać policyjna akcja "Prędkość". Na celowniku są kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość.
Do godziny 22 będzie trwać policyjna akcja "Prędkość". Na celowniku są kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
„Prędkość” – w tak lapidarny sposób policjanci nazwali akcję, która dziś organizowana będzie na polskich drogach. Pojawi się na nich nawet dodatkowe 5 tysięcy mundurowych, którzy nie będą mieli litości dla kierowców przekraczających wyznaczone limity. Nie będą patrzeć przez palce, mają się sypać dotkliwe mandaty, a prawa jazdy będą odbierane bez wahania.


Akcja jest organizowana we współpracy z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego TISPOL, co oznacza, że jest częścią akcji prowadzonej w całej Europie. Potrwa przez cały dzień, aż do godziny 22.

Nie będzie pobłażliwości
– Nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego – cytuje „Dziennik Gazeta Prawna” podinsp. Radosława Kobrysia z Biura Ruchu Drogowego KGP. – Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Prosimy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego – apeluje policjant.

Akcja jest w sporej mierze konsekwencją dramatycznej sytuacji na drogach. Rok 2018 r. był kolejnym, w którym statystyki wypadków były zatrważająco wysokie: doszło do 27 556 wypadków, zginęło w nich 2177 osób, a 33 261 zostało rannych. Ten rok nie zapowiada się lepiej, w pierwszym kwartale skokowo – o jedną trzecią – wzrosła liczna zatrzymanych praw jazdy. Chodzi o przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.