Noga z gazu, natychmiast. Dziś z policjantami nie będzie żartów

Do godziny 22 będzie trwać policyjna akcja "Prędkość". Na celowniku są kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość.
Do godziny 22 będzie trwać policyjna akcja "Prędkość". Na celowniku są kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
„Prędkość” – w tak lapidarny sposób policjanci nazwali akcję, która dziś organizowana będzie na polskich drogach. Pojawi się na nich nawet dodatkowe 5 tysięcy mundurowych, którzy nie będą mieli litości dla kierowców przekraczających wyznaczone limity. Nie będą patrzeć przez palce, mają się sypać dotkliwe mandaty, a prawa jazdy będą odbierane bez wahania.


Akcja jest organizowana we współpracy z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego TISPOL, co oznacza, że jest częścią akcji prowadzonej w całej Europie. Potrwa przez cały dzień, aż do godziny 22.

Nie będzie pobłażliwości
– Nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego – cytuje „Dziennik Gazeta Prawna” podinsp. Radosława Kobrysia z Biura Ruchu Drogowego KGP. – Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Prosimy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego – apeluje policjant.

Akcja jest w sporej mierze konsekwencją dramatycznej sytuacji na drogach. Rok 2018 r. był kolejnym, w którym statystyki wypadków były zatrważająco wysokie: doszło do 27 556 wypadków, zginęło w nich 2177 osób, a 33 261 zostało rannych. Ten rok nie zapowiada się lepiej, w pierwszym kwartale skokowo – o jedną trzecią – wzrosła liczna zatrzymanych praw jazdy. Chodzi o przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.