Twierdzi, że była molestowana przez kierowcę Ubera. Pozywa firmę na 10 mln dolarów

Kobieta, którą była napastowana seksualnie przez kierowcę Ubera, żąda od firmy zadośćuczynienia w wysokości 10 milionów dolarów.
Kobieta, którą była napastowana seksualnie przez kierowcę Ubera, żąda od firmy zadośćuczynienia w wysokości 10 milionów dolarów. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
Mieszkanka Waszyngtonu, która była napastowana seksualnie przez kierowcę Ubera, pozywa firmę i jej pracownika za zaniedbanie i naruszenie ochrony konsumenta. W procesie cywilnym żąda 10 milionów dolarów za poniesione straty fizyczne i emocjonalne.


Bezpieczny dla kobiet
Kobieta przekonuje, że Uber kreuje się na bezpieczny środek transportu dla kobiet, szczególnie tych pod wpływem alkoholu. W rzeczywistości nietrzeźwe kobiety narażone są na napaści seksualne ze strony niektórych kierowców, których kryminalna przeszłość nie jest przez Ubera w żaden sposób sprawdzana czy kontrolowana.

To nie pierwszy przypadek, gdy kobietę korzystającą z Ubera spotykało nadużycie lub napaść ze strony kierowcy. W zeszłym roku CNN ujawniło, że w ciągu ostatnich czterech lat co najmniej 103 kierowców jeżdżących pod szyldem Ubera zostało oskarżonych o napaść seksualną lub nadużycie. Dziesiątki spraw karnych i cywilnych wciąż są w toku.

Rozwiązywanie spraw
Według portalu theverge.com Uber w podobnych sprawach zazwyczaj idzie na ugodę, płacąc pokrzywdzonym kobietom nieujawnione sumy, zamiast pozwolić wejść im na drogę sądową.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.