Rolnicy blokują centrum Warszawy. Dołączyli do nich taksówkarze

Centrum Warszawy jest już opanowane przez protestujących rolników
Centrum Warszawy jest już opanowane przez protestujących rolników Foto: TVNWarszawa.pl (screen)
Mieszkańcy Warszawy muszą szykować się na kolejne oblężenia miasta. Dziś centrum sparaliżują rolnicy. Protest już się zaczął, nieprzejezdny jest plac Zawiszy. Za kilka dni to samo chcą zrobić taksówkarze - ale spora część już dziś przyłączyła się do rolników.


W środę 3 kwietnia w Warszawie odbędzie się kolejny już protest rolników z ruchu AGROunia. Wszystko zaczęło się znowu na placu Zawiszy o godzinie 8 rano. Rolnicy będą tam protestować do 13 a następnie przejdą Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego. Cały protest ma się zakończyć po 8 godzinach, o 16.

Ratusz ostrzega przed dużymi utrudnieniami w ruchu – centrum będzie sparaliżowane.

Potem taksówkarze
Powtórka z rozrywki może nastąpić 8 kwietnia. To poniedziałek a swój protest na ten dzień zapowiadają taksówkarze, niezadowoleni z projektu ustawy o transporcie. To już kolejna, bodaj dziesiąta wersja dokumentu, który ma uregulować rynek przejazdów samochodami osobowymi.

Chodzi przede wszystkim o Ubera i inne usługi możliwe do realizowania bez licencji taxi. Mogliby oni działać legalnie, ale po spełnieniu istotnych warunków. Taksówkarze nie są zadowoleni z propozycji rządu i zamierzają dać temu upust.

W poniedziałek ulice miasta zablokują nie tylko przedstawiciele stołecznych korporacji, w tym głównie Ele Taxi, które jest motorem akcji, ale też m.in. z Krakowa, Łodzi oraz Śląska i Trójmiasta – pisze Rzeczpospolita.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.