Rolnicy blokują centrum Warszawy. Dołączyli do nich taksówkarze

Centrum Warszawy jest już opanowane przez protestujących rolników
Centrum Warszawy jest już opanowane przez protestujących rolników Foto: TVNWarszawa.pl (screen)
Mieszkańcy Warszawy muszą szykować się na kolejne oblężenia miasta. Dziś centrum sparaliżują rolnicy. Protest już się zaczął, nieprzejezdny jest plac Zawiszy. Za kilka dni to samo chcą zrobić taksówkarze - ale spora część już dziś przyłączyła się do rolników.


W środę 3 kwietnia w Warszawie odbędzie się kolejny już protest rolników z ruchu AGROunia. Wszystko zaczęło się znowu na placu Zawiszy o godzinie 8 rano. Rolnicy będą tam protestować do 13 a następnie przejdą Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego. Cały protest ma się zakończyć po 8 godzinach, o 16.

Ratusz ostrzega przed dużymi utrudnieniami w ruchu – centrum będzie sparaliżowane.

Potem taksówkarze
Powtórka z rozrywki może nastąpić 8 kwietnia. To poniedziałek a swój protest na ten dzień zapowiadają taksówkarze, niezadowoleni z projektu ustawy o transporcie. To już kolejna, bodaj dziesiąta wersja dokumentu, który ma uregulować rynek przejazdów samochodami osobowymi.

Chodzi przede wszystkim o Ubera i inne usługi możliwe do realizowania bez licencji taxi. Mogliby oni działać legalnie, ale po spełnieniu istotnych warunków. Taksówkarze nie są zadowoleni z propozycji rządu i zamierzają dać temu upust.

W poniedziałek ulice miasta zablokują nie tylko przedstawiciele stołecznych korporacji, w tym głównie Ele Taxi, które jest motorem akcji, ale też m.in. z Krakowa, Łodzi oraz Śląska i Trójmiasta – pisze Rzeczpospolita.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.