Najdroższy rozwód w historii. Wiemy, ile pieniędzy dostanie żona Jeffa Bezosa

Rozwód państwa Bezosów staje się faktem - w rękach MacKenzie pozostanie majątek wart 35,7 mld dolarów.
Rozwód państwa Bezosów staje się faktem - w rękach MacKenzie pozostanie majątek wart 35,7 mld dolarów. Fot. materiały prasowe
Najdroższy rozwód świata: Jeff Bezos i jego jeszcze-żona MacKenzie ogłosili koniec swojego małżeństwa i podział majątku. Pani Bezos pozostawi sobie akcje Amazona warte ok. 35,7 miliarda dolarów. Da jej to trzecie lub czwarte miejsce na liście najbogatszych kobiet świata.


Jeff i MacKenzie Bezos uzgodnili warunki, na jakich zakończą swoje małżeństwo. Oboje pozostaną bajecznie bogaci i wspólnie będą opiekować się czwórką dzieci.

Jeff Bezos ma obecnie 55 lat, jego małżonka 48. Pobrali się w 1993 roku po zaledwie 3 miesiącach znajomości. Rok później Bezos założył firmę Amazon. Na początku była to nader skromna acz pionierska internetowa księgarnia.

MacKenzie Bezos zostawi jeszcze-mężowi udziały w "The Washington Post" i Blue Origin (firma produkująca rakiety - stawia na kosmiczną turystykę) oraz trzy czwarte akcji Amazona, które posiadali wspólnie. Oboje mieli 16 proc. akcji firmy, warte grubo ponad 100 mld dolarów. MacKenzie stanie się posiadaczką dokładnie 4 proc. akcji Amazona, ale przekazała Bezosowi prawo głosu, co wystarczy mu do sprawowania kontroli nad firmą. Owe 4 proc. ma dziś wartość ok. 35,7 miliarda dolarów.

Jeff i MacKenzie Bezos - przyczyny rozwodu
Państwo Bezos byli małżeństwem przez ostatnie ćwierć wieku. Prezes Amazona wielokrotnie podkreślał jej wkład w rozwój firmy. Wieści o rozwodzie zaczęły się pojawiać na początku roku, po ujawnieniu romansu 55-letniego Bezosa z byłą prezenterką telewizyjną .

Do mediów wyciekły zdjęcia i wiadomości, jakie prezes Amazona wymieniał ze swoją kochanką. Sprawa tego wycieku robi się coraz ciekawsza: ostatnio okazało się, że akcja wykradania danych była bardzo droga i szeroko zakrojona, a tropy prowadzą do Arabii Saudyjskiej.


MacKenzie Bezos fortuną będzie ustępować jedynie "pani L'Oreal" (Francoise Bettencourt Meyers, 53 mld dolarów) i "pannie Walmart" (Alice Walton, 45 mld dol.).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby