Najdroższy rozwód w historii. Wiemy, ile pieniędzy dostanie żona Jeffa Bezosa

Rozwód państwa Bezosów staje się faktem - w rękach MacKenzie pozostanie majątek wart 35,7 mld dolarów.
Rozwód państwa Bezosów staje się faktem - w rękach MacKenzie pozostanie majątek wart 35,7 mld dolarów. Fot. materiały prasowe
Najdroższy rozwód świata: Jeff Bezos i jego jeszcze-żona MacKenzie ogłosili koniec swojego małżeństwa i podział majątku. Pani Bezos pozostawi sobie akcje Amazona warte ok. 35,7 miliarda dolarów. Da jej to trzecie lub czwarte miejsce na liście najbogatszych kobiet świata.


Jeff i MacKenzie Bezos uzgodnili warunki, na jakich zakończą swoje małżeństwo. Oboje pozostaną bajecznie bogaci i wspólnie będą opiekować się czwórką dzieci.

Jeff Bezos ma obecnie 55 lat, jego małżonka 48. Pobrali się w 1993 roku po zaledwie 3 miesiącach znajomości. Rok później Bezos założył firmę Amazon. Na początku była to nader skromna acz pionierska internetowa księgarnia.

MacKenzie Bezos zostawi jeszcze-mężowi udziały w "The Washington Post" i Blue Origin (firma produkująca rakiety - stawia na kosmiczną turystykę) oraz trzy czwarte akcji Amazona, które posiadali wspólnie. Oboje mieli 16 proc. akcji firmy, warte grubo ponad 100 mld dolarów. MacKenzie stanie się posiadaczką dokładnie 4 proc. akcji Amazona, ale przekazała Bezosowi prawo głosu, co wystarczy mu do sprawowania kontroli nad firmą. Owe 4 proc. ma dziś wartość ok. 35,7 miliarda dolarów.

Jeff i MacKenzie Bezos - przyczyny rozwodu
Państwo Bezos byli małżeństwem przez ostatnie ćwierć wieku. Prezes Amazona wielokrotnie podkreślał jej wkład w rozwój firmy. Wieści o rozwodzie zaczęły się pojawiać na początku roku, po ujawnieniu romansu 55-letniego Bezosa z byłą prezenterką telewizyjną .

Do mediów wyciekły zdjęcia i wiadomości, jakie prezes Amazona wymieniał ze swoją kochanką. Sprawa tego wycieku robi się coraz ciekawsza: ostatnio okazało się, że akcja wykradania danych była bardzo droga i szeroko zakrojona, a tropy prowadzą do Arabii Saudyjskiej.


MacKenzie Bezos fortuną będzie ustępować jedynie "pani L'Oreal" (Francoise Bettencourt Meyers, 53 mld dolarów) i "pannie Walmart" (Alice Walton, 45 mld dol.).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.