Żabka chce zastąpić banki i poczty? Oto wygodna karta płatnicza i tajemniczy system do przesyłek

Żabka idzie jak burza w obszarze technologicznych nowinek. Wprowadza własną kartę płatniczą oraz automaty do nadawania i odbierania paczek.
Żabka idzie jak burza w obszarze technologicznych nowinek. Wprowadza własną kartę płatniczą oraz automaty do nadawania i odbierania paczek. fot. Żabka / materiały prasowe
Sieć Żabka w nowinkach technologicznych czuje się jak ryba w wodzie. Właśnie rozpoczyna wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do swoich sklepów. Pierwsza z nich to własna maszyna do nadawania i odbierania przesyłek kurierskich, zaś druga, tworzona we współpracy z fintechem DiPocket, to karta płatnicza, której rachunkiem można zarządzać za pomocą aplikacji w telefonie.


Tajemna maszyna pocztowa
Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć Żabka pracuje nad „bardziej zautomatyzowanym konceptem nadawania i odbierania przesyłek kurierskich w swoich sklepach”. System, którego wygląd i sposób działania jest jeszcze tajemnicą, zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.


„Dotychczas paczki (ze względu na ich niewielką liczbę) były składowane na zapleczu sklepu. Teraz wraz z ich rosnącą liczbą przesyłek firma musi znaleźć nowe efektywne rozwiązania” – pisze portal.

Ze względu na małą powierzchnię sklepów (średnio 65 mkw.) wyzwaniem będzie umieszczenie systemu wewnątrz sklepów. Portal przewiduje, że firma wykorzysta rozwiązanie, które nie jest aktywnie wykorzystywane do codziennego handlu, a w jego zaprojektowaniu pomoże firma Piontpack.pl.

Karta płatnicza działająca dzięki selfie

Kolejną nowością w Żabce, a także w ogóle na polskim rynku, jest karta płatnicza oraz możliwość otwarcia konta bez konieczności wizyty w banku. Nowa opcja jest efektem współpracy sieci sklepów z fintechem DiPocket, o czym donosi portal cashless.pl.

Wspólnie obie firmy wprowadzają na rynek kartę płatniczą Up and Go, którą można kupić w sklepach Żabka. Po pobraniu na smartfona aplikacji Up and Go i rejestracji, możemy dokonywać zakupów i wykonywać przelewy krajowe, i to zupełnie bezpłatnie.

Płatność pojawia się w momencie wypłacania gotówki z karty. Korzystając z bankomatów Santander Bank Polska lub cashbacku Żabki jest to bezpłatne. W innych bankomatach na terenie Polski i UE zapłacimy 5 zł.

Również rejestracja jest banalnie prosta. Wystarczy wgrać w aplikację swoje selfie, co uprawnia właściciela karty do wydawania tys. zł dziennie lub miesięcznie oraz do 10 tys. rocznie. Następnym, choć nieobowiązkowym krokiem, jest przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości. Dzięki temu limity wydatków na karcie Up and Go zwiększą się nawet do 40 tys. zł dziennie i do 150 tys. zł miesięcznie.


Żabki otwarte w niedziele
Przypomnijmy, że ostatnio Żabka wygrała wszystkie sądowe procesy z Państwową Inspekcją Pracy, dzięki czemu franczyzobiorcy sieci mogą otwierać sklepy w każdy dzień tygodnia.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł