Takiej wojny telekomów dawno nie było. T-Mobile blokuje kampanię Play "5G Ready"

P4, operator sieci Play pozwany za reklamy "5G ready" - sąd kazał zakazać kontrowersyjnej kampanii
P4, operator sieci Play pozwany za reklamy "5G ready" - sąd kazał zakazać kontrowersyjnej kampanii mat. prasowe
Uruchomiona niedawno kampania sieci Play, która ma pokazać, że jest ona gotowa na wprowadzenie łączności w standardzie 5G wzburzyła nie tylko klientów, ale i inne telekomy. T-Mobile pozwał nawet Play do sądu, który może zablokować kontrowersyjną kampanię.


Wedle nieoficjalnych jeszcze informacji Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, które może zablokować emisję reklam Playa „5G Ready”. T-Mobile zaskarżył je jako czyn nieuczciwej konkurencji, pisze serwis Telko.in.

Play rozpoczął tę kampanię kilka tygodni temu – chodzi w niej o podkreślenie, że sieć jest gotowa na wprowadzenie standardu 5G. Można ją jednak odbierać jako chwalenie się tym, że operator już świadczy takie usługi – twierdzi konkurencja.

Faktem jest, że do wprowadzenia w Polsce 5G droga daleka i z tłumaczeniem sensu mitycznego „5G ready” problemy mają nawet pracownicy Play.

Play będzie oczywiście mógł odwołać się od decyzji sądu, nakazującej mu zaprzestanie wykorzystywanie hasła „5G ready” w reklamach, postanowienie to nie ma również klauzuli natychmiastowej wykonalności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.