Takiej wojny telekomów dawno nie było. T-Mobile blokuje kampanię Play "5G Ready"

P4, operator sieci Play pozwany za reklamy "5G ready" - sąd kazał zakazać kontrowersyjnej kampanii
P4, operator sieci Play pozwany za reklamy "5G ready" - sąd kazał zakazać kontrowersyjnej kampanii mat. prasowe
Uruchomiona niedawno kampania sieci Play, która ma pokazać, że jest ona gotowa na wprowadzenie łączności w standardzie 5G wzburzyła nie tylko klientów, ale i inne telekomy. T-Mobile pozwał nawet Play do sądu, który może zablokować kontrowersyjną kampanię.


Wedle nieoficjalnych jeszcze informacji Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, które może zablokować emisję reklam Playa „5G Ready”. T-Mobile zaskarżył je jako czyn nieuczciwej konkurencji, pisze serwis Telko.in.

Play rozpoczął tę kampanię kilka tygodni temu – chodzi w niej o podkreślenie, że sieć jest gotowa na wprowadzenie standardu 5G. Można ją jednak odbierać jako chwalenie się tym, że operator już świadczy takie usługi – twierdzi konkurencja.

Faktem jest, że do wprowadzenia w Polsce 5G droga daleka i z tłumaczeniem sensu mitycznego „5G ready” problemy mają nawet pracownicy Play.

Play będzie oczywiście mógł odwołać się od decyzji sądu, nakazującej mu zaprzestanie wykorzystywanie hasła „5G ready” w reklamach, postanowienie to nie ma również klauzuli natychmiastowej wykonalności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.