"Natychmiast wyłączcie tego Ubera". Taksówkarze grożą blokadą lotnisk

Z powodu strajku taksówkarzy do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie. Wśród wykroczeń m.in. picie alkoholu w miejscu publicznym, pirotechnika, tamowanie ruchu drogowego. Taksówkarze w pierwszej chwili uwierzyli, że da się wyłączyć Ubera.
Z powodu strajku taksówkarzy do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie. Wśród wykroczeń m.in. picie alkoholu w miejscu publicznym, pirotechnika, tamowanie ruchu drogowego. Taksówkarze w pierwszej chwili uwierzyli, że da się wyłączyć Ubera. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
W cieniu strajku nauczycieli odbywa się protest taksówkarzy. Prawie nikt go nie zauważył, taksówkarze zaś nie zaskarbili sobie przychylności innych obywateli, bo protestowali m.in. z alkoholem. Szybko dali się spacyfikować minister Emilewicz, która obiecała czasowe wyłączenie aplikacji takich, jak Uber czy Bolt. Sęk w tym, że nie da się ich wyłączyć. Taksówkarze znów grożą protestem i blokadą lotnisk.


Wyłączenie Ubera
Środa to kolejny dzień negocjacji protestujących taksówkarzy z rządem. Po wczorajszym porozumieniu sytuacja zdaje się zaostrzać. Jeszcze dziś, o godz. 12, w Radzie Dialogu Społecznego dojdzie do kolejnego już spotkania taksówkarzy i przedstawicieli rządu.

Taksówkarze prawdopodobnie zauważyli, że w porozumieniu, jakie zawarli przedstawiciele taksówkarzy z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, znalazły się bardzo nieprecyzyjne zapisy.

Emilewicz zobowiązała się bowiem do poruszenia na posiedzeniu rządu postulatu, który można określić jako „wyłączenie Ubera”. To bardzo niejasna deklaracja, która raczej nie doprowadzi do zablokowania aplikacji transportowych – a tego domagają się właśnie protestujący.

Tadeusz Stasiów, prezes Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP, w oświadczeniu domaga się wręcz "całkowitej likwidacji nielegalnych przewozów, obronę rodzimej przedsiębiorczości".

Blokada lotnisk
Wyraźnie widać też podział, jaki dokonał się środowisku taksówkarzy. Wielu z nich nie zadowoliło się porozumieniem i protestują dalej, ignorując postanowienia negocjacji. Żądają, by rząd natychmiast wyłączył Ubera i podobne aplikacje. Grożą przy tym blokadą lotnisk i zaostrzeniem protestu.


We wtorek, podczas popołudniowej kontynuacji protestu, taksówkarze zaatakowali kierowcę Ubera. Wcześniej policja ukarała 60 z nich m.in. za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.