Taksówkarze pojechali po bandzie. Do sądu wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o ich ukaranie

Z powodu wczorajszego strajku taksówkarzy do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie. Wśród wykroczeń m.in. picie alkoholu w miejscu publicznym, pirotechnika, tamowanie ruchu drogowego
Z powodu wczorajszego strajku taksówkarzy do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie. Wśród wykroczeń m.in. picie alkoholu w miejscu publicznym, pirotechnika, tamowanie ruchu drogowego Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie protestujących wczoraj taksówkarzy. Policja wystawiła również mandaty za spożywanie alkoholu, pirotechnikę i wulgaryzmy - mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.


Taksówkarze ukarani
Tamowanie ruchu z powodu zbyt powolnej jazdy, używanie wulgaryzmów, a także spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, posiadanie pirotechniki w trakcie zgromadzenia oraz śmiecenie - tak z punktu widzenia policji wyglądał wczorajszy strajk taksówkarzy.

W związku z tym do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie, o czym poinformował Polską Agencję Prasową kom. Sylwester Marczak.

W czasie protestu taksówkarze spowalniali ruch na trasie S8 na wysokości Warszawy w kierunku Poznania, między węzłem Zielonka a węzłem Łabiszyńska. Również na zablokowanej przez protestujących autostradzie A2 utworzył się liczący kilkanaście kilometrów korek. Według danych policji w strajku wzięło udział ok. tysiąca taksówkarzy.

Dogadali się z rządem

Jak donosiliśmy dziś rano w INNPoland.pl, strajk został obecnie zawieszony. Uzgodniono, że rozmowy będą kontynuowane dziś, zaś postulatami kierowców zajmie się Rada Ministrów. Wśród kwestii poruszanych na spotkaniu będzie "czasowe wyłączenie aplikacji służących do zamawiania przejazdów", takich jak Uber.

Taksówkarze żądają egzekucji obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby, a także zaprzestania prac nad obecnie procedowanym projektem nowelizacji ustawy, który ich zdaniem zmierza do legalizacji szarej strefy w przewozie osób. Ostatnim postulatem jest uchwalenie nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskiego przedsiębiorcę taksówkarza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby