Taksówkarze pojechali po bandzie. Do sądu wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o ich ukaranie

Z powodu wczorajszego strajku taksówkarzy do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie. Wśród wykroczeń m.in. picie alkoholu w miejscu publicznym, pirotechnika, tamowanie ruchu drogowego
Z powodu wczorajszego strajku taksówkarzy do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie. Wśród wykroczeń m.in. picie alkoholu w miejscu publicznym, pirotechnika, tamowanie ruchu drogowego Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie protestujących wczoraj taksówkarzy. Policja wystawiła również mandaty za spożywanie alkoholu, pirotechnikę i wulgaryzmy - mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.


Taksówkarze ukarani
Tamowanie ruchu z powodu zbyt powolnej jazdy, używanie wulgaryzmów, a także spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, posiadanie pirotechniki w trakcie zgromadzenia oraz śmiecenie - tak z punktu widzenia policji wyglądał wczorajszy strajk taksówkarzy.

W związku z tym do sądu wpłynie ponad 60 wniosków o ukaranie, o czym poinformował Polską Agencję Prasową kom. Sylwester Marczak.

W czasie protestu taksówkarze spowalniali ruch na trasie S8 na wysokości Warszawy w kierunku Poznania, między węzłem Zielonka a węzłem Łabiszyńska. Również na zablokowanej przez protestujących autostradzie A2 utworzył się liczący kilkanaście kilometrów korek. Według danych policji w strajku wzięło udział ok. tysiąca taksówkarzy.

Dogadali się z rządem

Jak donosiliśmy dziś rano w INNPoland.pl, strajk został obecnie zawieszony. Uzgodniono, że rozmowy będą kontynuowane dziś, zaś postulatami kierowców zajmie się Rada Ministrów. Wśród kwestii poruszanych na spotkaniu będzie "czasowe wyłączenie aplikacji służących do zamawiania przejazdów", takich jak Uber.

Taksówkarze żądają egzekucji obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby, a także zaprzestania prac nad obecnie procedowanym projektem nowelizacji ustawy, który ich zdaniem zmierza do legalizacji szarej strefy w przewozie osób. Ostatnim postulatem jest uchwalenie nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskiego przedsiębiorcę taksówkarza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła