Losy kiosków Ruchu wiszą na włosku. Bardzo chce je kupić Orlen, jest jedno "ale"

Orlen złożył ofertę przejęcia Ruchu - inaczej firma upadnie. Wierzyciele mają do wyboru - odzyskać część należności lub nic.
Orlen złożył ofertę przejęcia Ruchu - inaczej firma upadnie. Wierzyciele mają do wyboru - odzyskać część należności lub nic. Foto: Tomasz Fritz / Agencja Gazeta
Państwowi giganci, czyli PZU, Alior i Orlen podzielili skórę na niedźwiedziu – wiedzą już, jak przejąć Ruch i co z nim zrobić. Problem w tym, że może się to nie spodobać innym wierzycielom. Mogą jednak stanąć przed wyborem: odzyskają część długów albo nic.


Alior ma przejąć wszystkie akcje upadającego Ruchu a następnie sprzedać je Orlenowi – tak wygląda plan ratowania sieci kolportażu prasy. Warunkiem jest prawomocne zatwierdzenie układu w ramach przyspieszonych postępowań układowych Ruchu – pisze serwis WiadomosciHandlowe.pl.

Orlen złożył już ofertę przejęcia 100 proc. akcji kolportera. Sęk w tym, że ta oferta musi zostać przyjęta przez wierzycieli Ruchu.

Wielu z nich może się nie zgodzić na zredukowanie długów, ale może być to wybór pozorny, bo w przypadku całkowitej upadłości firmy, mogą nie dostać praktycznie nic. Decyzja zapadnie na zebraniu wierzycieli, 15 kwietnia 2019 roku.

Obecnie sieć własna Ruchu składa się z ok. 1800 tys. punktów handlowych generujących y obrót w wysokości około 870 mln zł. Kolportaż Ruchu dociera do ok. 20 tys. punktów i generuje roczny obrót o wartości ok. 500 mln zł. Ruch ma 13 centrów logistycznych i jeden magazyn centralny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.