Ta aplikacja podbiła serca Polaków. Ponad pół miliona pobrań w kilka dni od startu

Aplikacja Lidl Plus bije rekordy pobrań. Tłumaczymy, co daje aplikacja z punktu widzenia klienta
Aplikacja Lidl Plus bije rekordy pobrań. Tłumaczymy, co daje aplikacja z punktu widzenia klienta Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Kilka dni temu Lidl wystartował z aplikacją na komórki. Od tego czasu znalazła ona swoje miejsce na ponad pół milionie urządzeń. Jest to jeden z rekordowych wyników w kategorii darmowych aplikacji.


Aplikacja Lidl Plus znalazła się na pierwszym miejscu w Polsce wg zestawienia AppBrain
w kategorii darmowe aplikacje w sklepie Google Play. Jednak jedynie 40 proc. osób, które zainstalowały aplikację pojawiło się w sklepach Lidl i zeskanowało kartę.

Jak pokazują dane niemal 80 proc. z nich to użytkownicy Androida, a tylko nieco ponad 20 proc. - użytkownicy iOS.

Aplikacja pozwala na zbieranie kodów rabatowych, Po zarejestrowaniu - zajmuje to chwilę - dostajemy swoją wirtualną kartę klienta z kodem kreskowym oraz dostęp do promocji. W aplikacji pojawiają się tak kupony - jeśli jesteśmy zainteresowani kupon aktywujemy jednym kliknięciem.

Zbieraj wirtualne paragony i oszczędzaj
Pozwala ona ponadto na zbieranie wirtualnych paragonów, co zdaniem przedstawicieli sieci lepiej pozwala kontrolować domowe wydatki. Ponadto w aplikacji możliwe jest przejrzenie aktualnej oferty sklepu, dzięki czemu klienci nie muszą korzystać z papierowych gazetek.


Podczas robienia zakupów skanujemy swoją kartę w specjalnym czytniku i rabat nalicza się automatycznie. Aplikacja uczy się naszych preferencji zakupowych i bazując na nich przygotowuje oferty i rabaty tak, aby wpisywały się w potrzeby użytkowników.

Polskie markety chętnie korzystają z aplikacji na komórki. Oferują w nich możliwość przejrzenia sklepowej gazetki, czy tak jak Lidl - możliwość skorzystania ze specjalnych promocji w zamian za podanie danych osobowych. Lidl oczekuje od nas adresu zamieszkania, maila i numeru telefonu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.