Rząd zafundował nam na święta europejskie ceny, ale polskie płace. Odpowiedź na spot PiS

Polacy są wrażliwi na ceny, zwłaszcza w okolicach świąt, gdy wydatki są większe. Politycy zaczęli przerzucać się porównaniami wzrostu cen za rządów PiS i PO-PSL. Kiedy był drożej?
Polacy są wrażliwi na ceny, zwłaszcza w okolicach świąt, gdy wydatki są większe. Politycy zaczęli przerzucać się porównaniami wzrostu cen za rządów PiS i PO-PSL. Kiedy był drożej? Twitter.com / PlatformaObywatelska
Ceny żywności na Wielkanoc rosną - twierdzą członkowie PO odpowiadając na zarzuty PiS. Pokazali na grafice,jak w ciągu ostatniego roku zmieniły się ceny żywności. Ceny chleba miały wzrosnąć o ok. 60 groszy, a białej kiełbasy o 3 zł.


- PiS zapewnił Polakom europejskie ceny na święta! - pisze na Twitterze Platforma Obywatelska i publikuje grafikę z cenami żywności. - Świąteczne zakupy droższe niż w zeszłym roku - czytamy na Twitterze PO. - Ceny podstawowych produktów znowu poszybowały w górę. Skoro zdaniem PiS jest tak dobrze, to dlaczego jest tak drogo?

To odpowiedź na spot PiS z hasłem "Europejskie zarobki, nie ceny!". W filmie zacytowano fragmenty wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej, mówiące o wejściu Polski do strefy euro. Skonfrontowano je z głosami Polaków, którzy sceptycznie odnoszą się do tego pomysłu. Politycy opozycji mówią o "kampanii PiS budowanej na strachu".

Euro uderzy nas po kieszeni?
"Drożyzna, uderzy to po kieszeniach każdego z nas"; "Euro? Niekoniecznie"; "Wprowadźmy euro, ale najpierw zacznijmy zarabiać jak w zachodniej Europie" – komentują. Na koniec kilkuminutowego filmu zachęcono Polaków, żeby "sami zdecydowali" i wzięli udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.


Na grafice przygotowanej przez PO brakuje za to cen jajek - zapewne nieprzypadkowo. Obecnie problemem producentów jaj jest nadpodaż. Za jedno jajo klasy M konsumenci mogą kupić za około 28-29 groszy. Tymczasem jeszcze w styczniu tego roku jajo klasy M było w handlu detalicznym droższe o ponad sto procent w stosunku do dzisiejszej ceny i kosztowało około 59 groszy.

Dodatkowo, część komentatorów na Twitterze twierdzi, że ceny na grafice również są nieco przesadzone. Niestety opierają się tylko na swoich doświadczeniach, dotyczących promocji w sklepach, co niekoniecznie musi przekładać się na średnie ceny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.