Ministrowie przyznali gigantyczne nagrody dla urzędników. Wiemy, kto dostał najwięcej

Na nagrody przeznaczono aż 44 mln zł. W resorcie spraw zagranicznych średnia nagroda na urzędnika wyniosła 7,3 tys. zł. Wygląda na to, że w ministerstwie pracują sami ponadprzeciętnie uzdolnieni urzędnicy.
Na nagrody przeznaczono aż 44 mln zł. W resorcie spraw zagranicznych średnia nagroda na urzędnika wyniosła 7,3 tys. zł. Wygląda na to, że w ministerstwie pracują sami ponadprzeciętnie uzdolnieni urzędnicy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pracują sami niesamowici ludzie – minister Jacek Czaputowicz dał w zeszłym roku nagrody aż 85 proc. pracowników. Był przy tym niezwykle hojny – średnia nagroda wyniosła aż 7300 złotych. W sumie ministrowie rozdali aż 44 mln zł nagród dla urzędników.


Nagrody w MSZ
Nagrody w MSZ dostało 3142 urzędników, czyli aż 85 proc. wszystkich zatrudnionych. Średnia nagroda wynosiła 7,3 tys. złotych, czyli – jak wylicza Fakt – więcej, niż wynosi roczne świadczenie 500 plus.

– Nagrody przyznawane były za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, w szczególności za wybitne rezultaty w wykonywaniu powierzonych zadań, ukończenie trudnych projektów, rzetelne i terminowe wykonywanie zadań w trudnych warunkach lub pod presją czasu, zaangażowanie i kreatywną postawę zawodową – wyjaśnia Faktowi wiceminister Piotr Wawrzyk.

Dla kogo premie?
Wynika z tego, że MSZ składa się w 85 procentach z ludzi niesamowicie pracowitych, piekielnie ambitnych i niezwykle zaangażowanych w swoją pracę. Podatników te nagrody kosztowały aż 23 miliony złotych.

Na drugim biegunie znajdują się pracownicy Ministerstwa Infrastruktury, którzy dostali w formie nagród skromne 1,31 mln złotych. Niezłe nagrody otrzymali też pracownicy Ministerstwo Rolnictwa (6,27 mln zł), Ministerstwa Cyfryzacji (3,81 mln zł) i Ministerstwa Środowiska (3,58 mln zł).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.