Świąteczny szczyt przejazdów na kolei. PKP zapowiada nowe składy, pasażerowie chowają się w WARSie

PKP Intercity zapowiedziało dodatkowe wagony na najbardziej obleganych trasach
PKP Intercity zapowiedziało dodatkowe wagony na najbardziej obleganych trasach Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
PKP Intercity planują zwiększyć liczbę wagonów w pociągach na najpopularniejszych trasach, czyli do Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. Jednak tłok w PKP nie maleje. Coraz częściej pasażerowie zmuszeni są spędzać podróż w Warsie.


- Już od czwartku zauważamy większy ruch pasażerów, którzy wybierają kolej w drodze na wielkanocne wyjazdy. Jako przewoźnik dalekobieżny na bieżąco monitorujemy frekwencję w naszych pociągach i w miarę możliwości technicznych dołączamy dodatkowe wagony do naszych składów - powiedziała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity w rozmowie z PAP.


Zakrzewska poinformowała, że pasażerowie podróżujący w okresie świątecznym mogą liczyć na pomoc informatorów mobilnych, którzy będą dyżurowali na dziesięciu największych dworcach kolejowych w kraju. Pomogą oni pasażerom ustalić dogodne przesiadki czy znaleźć odpowiedni peron.


Spółka dodała, że w gotowości pozostanie 66 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. Dodatkowo na ośmiu stacjach, na wypadek awarii, zapewniono tzw. lokomotywy osłonowe, które w razie potrzeby mają być wykorzystywane do ściągania uszkodzonego taboru.


Pasażerowie siedzą w Warsie
Jak informuje "Gazeta Wyborcza" niczym dziwnym nie jest na kolei sytuacja, w której pasażerowie w chwilę po wejściu do pociągu biegną do wagonów Warsu, by zająć miejsce przy stolikach i przy nich przesiedzieć całą podróż.

W wielu pociągach nie ma bowiem gwarancji, że kupując bilet znajdziemy miejsce siedzące. Można próbować szukać czegoś wolnego lub... wybrać się do Warsu. To jednak blokuje miejsca dla osób, które chciałyby po prostu z Warsu skorzystać.

Sytuacji nie poprawiają nowe pociągi. Choć są one bardziej nowowczesne,to również mają mniej miejsc siedzących niż stare wagony. Nowe Darty mają ponadto problem z pękającymi składami. Winne są pęknięcia na poszyciu pociągu. Z tego powodu, PKP Intercity zdecydowało się na zawieszenie przedsprzedaży na niektórych trasach.

Problem z biletami na święta
W poniedziałek rano nie można było kupić biletów na dziesięć pociągów mających wyjeżdżać od 18 kwietnia na trasy między Łodzią i Białymstokiem oraz Łodzią i Warszawą. Dopiero po południu odwołano blokadę dla ośmiu połączeń.

Wcześniej zablokowano również sprzedaż biletów na trasach Warszawa-Kraków, Kraków-Gdynia, Kraków-Poznań, Wrocław-Warszawa i Poznań Warszawa mające kursować po 1 i 9 maja. Przejazdy zostały już odblokowane.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby