Kłopoty z pociągami w PKP Intercity przed świętami. Przewoźnik wstrzymuje sprzedaż biletów

PKP blokuje przedsprzedaż biletów na niektórych trasach tuż przed Wielkanocą i majówką.
PKP blokuje przedsprzedaż biletów na niektórych trasach tuż przed Wielkanocą i majówką. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Nie kupiłeś jeszcze biletu pociągowego do domu na święta Wielkanocne lub majówkę? Niewykluczone, że możesz mieć z tym problem. PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na część tras, ponieważ ma kłopoty z nowymi lokomotywami, a prawie połowa starszych Dartów jest wyłączona z ruchu.


Pękające podwozia
Jak donosi wtorkowa „Rzeczpospolita”, PKP Intercity tuż przed Wielkanocą i majówką ma poważne problemy z pociągami. Przewoźnikowi brakuje sprawnych składów, ponieważ część z nich przebywa w naprawie. Z tego powodu wstrzymuje sprzedaż biletów, a na trasach zwykle obsługiwanych przez elektryczne zespoły, podstawia tradycyjne pociągi.

Według informacji „Rz” w ruchu znajduje się tylko 12 z 20 składów Dart (wyprodukowanych przez Pesę). Dwa są naprawiane po awariach, pozostałe sześć zostało wyłączone z powodu odspojenia na poszyciu pudeł wagonów.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, problemy z pękającymi Dartami kolejarze zaczęli zauważać w połowie marca tego roku. Spółka kolejowa uszkodzone pociągi zastępowała składami zestawionymi z wagonów. Dla podróżnego oznaczało to brak części barowej czy dostępu do internetu.

Ekspres premium

Uszkodzone są również dwa pociągi Pendolino - jeden z powodu wypadku pod Ozimkiem sprzed dwóch lat, drugi najechał na zerwaną sieć trakcyjną. W ekspresach premium instalowane są również sieci Wi-Fi, co powoduje wyłączanie z ruchu kolejnych pociągów. Koniec końców objawów montażu internetu bezprzewodowego pasażerowie nie odczuwają.

– W poniedziałek w eksploatacji było 15 z 20 Pendolino, co pokrywa obsługę rozkładowych tras, dla których jest ono przeznaczone – przekonuje w rozmowie z „Rz” Agnieszka Serbeńska, rzecznik Intercity.

Blokada połączeń
Jednak z powodu kłopotów z taborem PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na niektóre trasy. W poniedziałek rano nie można było kupić biletów na dziesięć pociągów mających wyjeżdżać od 18 kwietnia na trasy między Łodzią i Białymstokiem oraz Łodzią i Warszawą. Dopiero po południu odwołano blokadę dla ośmiu połączeń.


Wcześniej zablokowano również sprzedaż biletów na trasach Warszawa-Kraków, Kraków-Gdynia, Kraków-Poznań, Wrocław-Warszawa i Poznań Warszawa mające kursować po 1 i 9 maja. Przejazdy zostały już odblokowane.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.