Kłopoty z pociągami w PKP Intercity przed świętami. Przewoźnik wstrzymuje sprzedaż biletów

PKP blokuje przedsprzedaż biletów na niektórych trasach tuż przed Wielkanocą i majówką.
PKP blokuje przedsprzedaż biletów na niektórych trasach tuż przed Wielkanocą i majówką. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Nie kupiłeś jeszcze biletu pociągowego do domu na święta Wielkanocne lub majówkę? Niewykluczone, że możesz mieć z tym problem. PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na część tras, ponieważ ma kłopoty z nowymi lokomotywami, a prawie połowa starszych Dartów jest wyłączona z ruchu.


Pękające podwozia
Jak donosi wtorkowa „Rzeczpospolita”, PKP Intercity tuż przed Wielkanocą i majówką ma poważne problemy z pociągami. Przewoźnikowi brakuje sprawnych składów, ponieważ część z nich przebywa w naprawie. Z tego powodu wstrzymuje sprzedaż biletów, a na trasach zwykle obsługiwanych przez elektryczne zespoły, podstawia tradycyjne pociągi.

Według informacji „Rz” w ruchu znajduje się tylko 12 z 20 składów Dart (wyprodukowanych przez Pesę). Dwa są naprawiane po awariach, pozostałe sześć zostało wyłączone z powodu odspojenia na poszyciu pudeł wagonów.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, problemy z pękającymi Dartami kolejarze zaczęli zauważać w połowie marca tego roku. Spółka kolejowa uszkodzone pociągi zastępowała składami zestawionymi z wagonów. Dla podróżnego oznaczało to brak części barowej czy dostępu do internetu.

Ekspres premium

Uszkodzone są również dwa pociągi Pendolino - jeden z powodu wypadku pod Ozimkiem sprzed dwóch lat, drugi najechał na zerwaną sieć trakcyjną. W ekspresach premium instalowane są również sieci Wi-Fi, co powoduje wyłączanie z ruchu kolejnych pociągów. Koniec końców objawów montażu internetu bezprzewodowego pasażerowie nie odczuwają.

– W poniedziałek w eksploatacji było 15 z 20 Pendolino, co pokrywa obsługę rozkładowych tras, dla których jest ono przeznaczone – przekonuje w rozmowie z „Rz” Agnieszka Serbeńska, rzecznik Intercity.

Blokada połączeń
Jednak z powodu kłopotów z taborem PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na niektóre trasy. W poniedziałek rano nie można było kupić biletów na dziesięć pociągów mających wyjeżdżać od 18 kwietnia na trasy między Łodzią i Białymstokiem oraz Łodzią i Warszawą. Dopiero po południu odwołano blokadę dla ośmiu połączeń.


Wcześniej zablokowano również sprzedaż biletów na trasach Warszawa-Kraków, Kraków-Gdynia, Kraków-Poznań, Wrocław-Warszawa i Poznań Warszawa mające kursować po 1 i 9 maja. Przejazdy zostały już odblokowane.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.