Po miesiącach oczekiwań wreszcie działa WiFi w Pendolino. W jednym pociągu

Pierwszy pociąg Pendolino wyposażony w internet miał dziś swój debiut.
Pierwszy pociąg Pendolino wyposażony w internet miał dziś swój debiut. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Lepiej późno, niż wcale. Internet bezprzewodowy stał się dziś również udziałem najbardziej prestiżowych polskich kolei - Pendolino. Pierwszy pociąg, w którym zamontowano Wi-Fi, wyruszył w piątek o 10:20 ze stacji Warszawa Wschodnia i pokonał trasę do Ciechanowa oraz z powrotem.


Historyczny moment
Choć trudno w to uwierzyć, Pendolino, które jeżdżą po polskich torach od 5 grudnia 2014 r. do tej pory nie miały Wi-Fi. Klienci od samego początku pojawienia się ekskluzywnych pociągów uskarżali się na tę niedogodność, zwłaszcza, że internet bezprzewodowy mają już chociażby Przewozy Regionalne, i to od pięciu lat.

PKP Intercity obiecywał, że jeszcze w tym roku polscy pasażerowie przejadą się pociągiem z bezprzewodowym internetem i obietnicę spełnił. Pierwszy z nich wyruszył dziś, zaś zgodnie z harmonogramem, przed wakacjami przyszłego roku w dostęp do sieci Wi-Fi będzie wyposażona aż połowa składów Pendolino.

Praca wre
Pociągi z bezprzewodowym internetem to efekt umowy PKP Intercity z firmą Alstom na montaż i utrzymanie urządzeń Wi-Fi w wagonach, o której wspominaliśmy w INNPoland.pl. Współpraca obejmuje konserwację sieci przez 5 lat oraz przeszkolenie personelu PKP Intercity.


– Polscy podróżni otrzymują usługę dostępu do bezprzewodowego internetu na możliwie najwyższym poziomie, jaki jesteśmy w stanie zapewnić. Prace montażowe przebiegają zgodnie z planem, więc już niedługo kolejne składy Pendolino z dostępem do Wi-Fi będą wyjeżdżać na tory – chwali się Artur Fryczkowski, Dyrektor Zarządzający Serwisu i Dyrektor Handlowy Alstom w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.