Specjalistka ochrony danych tłumaczy, jak uchronić się przed hakerami. "Wyścig zbrojeń trwa"

Beth Phalen z firmy Dell wyjaśnia, czego potrzeba nam w walce z hakerami
Beth Phalen z firmy Dell wyjaśnia, czego potrzeba nam w walce z hakerami Dell EMC / youtube.com
W tym samym czasie, gdy firmy technologiczne prezentują swoje innowacyjne produkty, nad próbą obejścia ich zabezpieczeń już pracuje cała rzesza cyberprzestępców. Wyścig między nimi a specjalistami od ochrony danych i cyberbezpieczeństwa trwa nieustannie, gdyż technologie wymyślane przez oszustów są coraz bardziej zawiłe i wyrafinowane. Jednak kto w tym wyścigu przoduje?


Cyberprzestępcy drepczą po piętach
Beth Phalen, prezeska działu ochrony danych w Dell, wierzy, że na wygranej pozycji wciąż są firmy technologiczne. Jednak cyberprzestępcy idą z nimi prawie łeb w łeb.

– Odpowiedzialność za ochronę przed kradzieżą danych leży zarówno po stronie klienta, jak i firmy, w której produkty się zaopatruje. Wszystkie firmy muszą mieć swoje regulaminy i uzbrajać klientów w wiedzę o tym, co należy zrobić, by zapewnić sobie ochronę. Klienci z kolei muszą się do tych zaleceń zastosować. To swoiste partnerstwo między firmą a klientem – tłumaczy w rozmowie z INNpoland.pl Phalen.

Odzyskiwanie danych
Jak zwraca uwagę, obecnie zapotrzebowanie na usługi chroniące nas przed cyberatakami jest ogromne. Chodzi nie tylko o kradzież danych osobowych, ale również o utraty baz danych i tworzenie kopii zapasowych. Wirusy czy złośliwe oprogramowania to najczęstsza przyczyna, dla której tracimy nasze dane.

– Technologia wymyślana przez cyberprzestępców jest coraz bardziej wyrafinowana, więc my, firmy technologiczne, musimy być zawsze o krok przed nimi. Równie ważny jest obszar odzyskiwania skradzionych lub utraconych danych. Nawet jeśli ktoś przedrze się przez zabezpieczenia, to dane niekoniecznie przepadną i niekoniecznie zostaną użyte. Systemy niepozwalające używać skradzionych danych są coraz bardziej zaawansowane, tak jak i systemy umożliwiające ich odzyskanie – tłumaczy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.