Myślisz, że ten protest cię nie dotknie? Możesz być w wielkim błędzie

Pasażerowie oczekują na lotnisku - część lotów została odwołana
Pasażerowie oczekują na lotnisku - część lotów została odwołana Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wydawałoby się, że strajk pilotów skandynawskiej linii lotniczej nie wpłynie na życie Polaków w żaden sposób. Jednak jak się okazuje, linia ta latała również z polskich lotnisk, między innymi z Gdańska. Wielu pasażerów czekają więc utrudnienia.


W strajku od ubiegłego piątku bierze udział ok. 1,5 tys. pracowników. Żądają wyższych pensji - opisuje "Gazeta Wyborcza".

W związku z utrudnieniami odwołano już 70 proc. lotów, a ucierpi na tym w sumie ok. 170 tys. pasażerów. Między innymi osoby lecące z Gdańska do Kopenhagi. Zamiast czterech lotów aktualnie odbywają się dwa.

Rickard Gustafson, prezes firmy, cytowany przez gdańskie lotnisko, powiedział że jest bardzo zaniepokojony, że strajk pilotów nie został rozwiązany i że nadal wpływa na tak wielu pasażerów.

Szef spółki szuka rozwiązania
- Konsekwencje są poważne dla wszystkich podróżnych, dla społeczeństwa, a także dla wszystkich naszych pracowników, którzy pracują przez całą dobę, aby pomóc wszystkim. Wymagania stawiane przez związki pilotów pociągają za sobą znaczne zwiększenie kosztów SAS, które zagroziłyby długoterminowej konkurencyjności firmy, a co za tym idzie, miejscom pracy wszystkich pracowników SAS. Jesteśmy gotowi kontynuować negocjacje i znaleźć rozwiązanie - poinformował Gustafson.

Piloci linii SAS domagają się podwyżek pensji o 13 procent. Obecnie zarabiają ok. 93 tysięcy koron szwedzkich, czyli równowartość ponad 37 tysięcy złotych miesięcznie.

Obecnie latają tylko te, które obsługują partnerzy firmy – obsługują one ok. 30 proc. rejsów. Samoloty SAS nie latają również do i z Polski. Odwołano loty między Kopenhagą i polskimi miastami (Warszawą, Krakowem i Gdańskiem).

Pamiętać trzeba także, że część pasażerów zostanie dotknięta strajkiem pracowników lotnisk w Wielkiej Brytanii i Włoszech. Londyński strajk potrwa do trzeciego maja. Spółka, której pracownicy strajkują obsługuje m.in. samoloty WizzAir.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.