Piloci popsuli majówkę ćwierć miliona osób. Strajk w linii SAS – 1200 lotów odwołanych

Strajk w liniach SAS uziemił 280 tysięcy pasażerów. Zmiany w rozkładzie lotów
Strajk w liniach SAS uziemił 280 tysięcy pasażerów. Zmiany w rozkładzie lotów mat. pras.
W powietrze nie wzbiły się samoloty, które miały obsłużyć aż 70 proc. rejsów linii SAS – to skutek rozpoczętego przed weekendem strajku pilotów. Odwołano ponad 1200 lotów, w tym wiele z Polski.


Piloci linii SAS domagają się podwyżek pensji o 13 procent. Obecnie zarabiają ok. 93 tysięcy koron szwedzkich, czyli równowartość ponad 37 tysięcy złotych miesięcznie.

W branży lotniczej (i nie tylko) to bardzo dobra pensja.
SAS uważa, że strajkujący piloci chcą za dużo i rozłożyliby firmę na łopatki.

Co z pasażerami?
Strajk pilotów rozpoczął się z zeszły piątek i na razie nie wiadomo, kiedy może się zakończyć. Negocjacje utknęły, podobnie jak samoloty SAS.

Obecnie latają tylko te, które obsługują partnerzy firmy – obsługują one ok. 30 proc. rejsów. Samoloty SAS nie latają również do i z Polski. Odwołano loty między Kopenhagą i polskimi miastami (Warszawą, Krakowem i Gdańskiem).

Linie SAS szacują, że strajk pilotów dotknął jak na razie 280 tysięcy pasażerów. Ich kłopoty pogłębiają trwające na wielu lotniskach remonty.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.