Wybierasz się na majówkę samolotem? Sprawdź, które linie lotnicze będą strajkować

Strajki na lotniskach mogą utrudnić wiosenne wyjazdy
Strajki na lotniskach mogą utrudnić wiosenne wyjazdy scyther5 / 123rf.com
Strajki pracowników i remonty na lotniskach - tak w wielu miejscach zapowiada się majówka. W sobotę linie SAS odwołały już 600 lotów. Warto przed wylotem sprawdzić, czy nie dotkną nas utrudnienia.


Władze skandynawskich linii lotniczych SAS ogłosiły w sobotę, że odwołują 587 zaplanowanych na niedzielę lotów w krajach Skandynawskich. Sobota jest drugim dniem strajku pilotów zatrudnionych przez tego przewoźnika - donosi Polska Agencja Prasowa.

Do tego dokłada się strajk personelu lotniczego na lotniskach w Wielkiej Brytanii i Włoszech. Londyński strajk potrwa do trzeciego maja. Spółka, której pracownicy strajkują obsługuje m.in. samoloty WizzAir.

Z kolei we Włoszech strajkują pracownicy spółki odpowiedzialnej za zarządzanie ruchem pasażerskim. Strajk zaplanowano również na 3 maja, między godzinami 12 a 16 lokalnego czasu. Tutaj problem mogą mieć nie tylko osoby lecące do Włoch, ale także osoby nad nimi przelatujące. Opóźnieniami może być także zagrożone lotnisko Roma-Fiumicino, którego kontrolerzy także biorą udział w proteście.

Remonty na lotniskach oznaczają opóźnienia
Oprócz tego trwają prace remontowe na kilku lotniskach, między innymi w Paryżu, Oslo, Budapeszcie i Amsterdamie. Te zmniejszają przepustowości lotnisk, co oznacza, że część lotów może się opóźnić.

Te problemy to zła wiadomość dla klientów, którzy za loty w okolicach weekendu majowego zapłacili znacznie więcej niż jeszcze tydzień wcześniej. Przykładowo, za loty do Rzymu w drugiej połowie kwietnia Polacy zapłacili średnio 534 złote oszczędzając do 35 proc. w porównaniu z pierwszym tygodniem maja. Lot do Barcelony był tańszy o 27 proc., do Paryża o 29, a do Mediolanu nawet o 36 proc.

Jak się jednak okazuje, strajki mogą się pracownikom opłacić. Przekonali się o tym pracownicy linii Ryanair, którym udało się uzyskać odprawy w równowartości blisko 2 mln zł. Te należały im się w związku z zamknięciem jednej z baz firmy po strajku jej pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła