Chcesz jechać za granicę na majówkę? Odpuść sobie - taniej będzie wylecieć za kilka dni

Jak tanio polecieć na majówkę 2019 r.? Tańsze bilety można upolować przed rozpoczęciem sezonu majowego.
Jak tanio polecieć na majówkę 2019 r.? Tańsze bilety można upolować przed rozpoczęciem sezonu majowego. Roman Rogalski / Agencja Gazeta
Jeśli chcesz latać tanio, raczej musisz zapomnieć o lataniu w sezonie - wynika z analiz. Lot w ciągu kilku najbliższych dni może być nawet o jedną czwartą tańszy niż w pierwszych dniach maja.


"Podróżni zapłacą mniej, wybierając się na urlop tydzień przed majowym weekendem. W przypadku wszystkich miast, które znalazły się w czołowej dziesiątce, koszt przelotu z Polski w okolicach Wielkanocy jest średnio o 26 proc. mniejszy niż na majówkę" - wynika z analizy wyszukiwarki Kayak.pl.


Przykładowo, za loty do Rzymu w drugiej połowie kwietnia Polacy zapłacą średnio 534 złote i zaoszczędzą do 35 proc. w porównaniu z pierwszym tygodniem maja. Lot do Barcelony będzie tańszy o 27 proc., do Paryża o 29, a do Mediolanu nawet o 36 proc.

Problem możemy mieć natomiast, jeśli chodzi o noclegi. Ceny hoteli potrafią być wówczas nawet o 15 proc. wyższe niż podczas weekendu majowego. Z danych wyszukiwarki wynika, że w niektórych miastach to jednak wciąż druga połowa kwietnia jest korzystniejsza cenowo niż początek maja.


Gdzie lecieć? Zależy kiedy
"Bazując na cenach lotów i hoteli dla najpopularniejszych kierunków podróży w 2019 roku, można stwierdzić, że wiosenny odpoczynek najkorzystniej zaplanować w drugiej połowie kwietnia w Rzymie, Londynie, Atenach lub Mediolanie. Podróżni, którzy pragną pozostać wierni tradycji wyjazdowej w długi majowy weekend, powinni rozważyć wakacje w Lizbonie, Amsterdamie, na Malcie lub na Majorce" - wskazali.


Rzecznik prasowy Kayak.pl Aleksandra Sowa-Frąckowiak zauważa, że w tym roku Wielkanoc wypada o wiele później niż zwykle. "Pracownicy, którzy już po Poniedziałku Wielkanocnym wezmą siedem dni urlopu, wrócą do pracy dopiero 6 maja. Mając do dyspozycji 16 dni wolnych od pracy, można pozwolić sobie na dużą elastyczność w planowaniu podróży" - dodała.

Dlaczego warto kupić bilet dziś?
Dziś jest niedziela, czyli najlepszy dzień na kupowanie biletów lotniczych według ekspertów. Według statystyk, bilety w weekend tańsze są średnio o 20 proc.

W niektóre niedziele potrafi być jeszcze taniej - obniżki mogą wynieść nawet 36 proc. Najgorszym czasem na zakup są z kolei czwartki i piątki, kiedy to bilety są najdroższe. Jeśli chodzi o latanie jest zupełnie na odwrót - najtańsze bilety z reguły są na loty odbywające się w czwartek lub piątek. Z kolei najdroższe podróżowanie jest w niedzielę.

Na kupno biletów na niektóre loty może być już jednak nieco za późno. Bilet do Tajlandii warto na przykład kupić przynajmniej 10 miesięcy przed wylotem. Z kolei Polacy podróżujący do najpopularniejszych miast Stanów Zjednoczonych, czyli Nowego Jorku, Los Angeles i Miami, aby zaoszczędzić jak najwięcej, powinni zarezerwować bilety na 7-9 miesięcy przed planowaną podróżą, kiedy loty na tych połączeniach są do 45 proc. tańsze niż w najdroższym miesiącu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby