Jest jeden dzień w tygodniu, kiedy bilety lotnicze są tańsze. Zaskakujące wyniki badań

Eksperci twierdzą, że wiedzą kiedy należy kupić bilety lotnicze. W weekend, a szczególnie w niedziele, obniżki mogą sięgać 20 proc. i więcej
Eksperci twierdzą, że wiedzą kiedy należy kupić bilety lotnicze. W weekend, a szczególnie w niedziele, obniżki mogą sięgać 20 proc. i więcej Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Pięć lat zajęło ekspertom z Airlines Reporting Corporation i Expedia Group znalezienie prawidłowości, które rządzą zakupami biletów lotniczych. Dzięki ich badaniom wiemy jednak, kiedy najlepiej zajrzeć na strony przewoźników lotniczych, by kupić jak najtaniej bilety. W niedziele.


Najlepszym czasem na zakup biletów lotniczych są weekendy - wynika z badania Travel Pricing Outlook. Według statystyk, bilety w weekend tańsze są średnio o 20 proc.

W niektóre niedziele potrafi być jeszcze taniej - obniżki mogą wynieść nawet 36 proc. Najgorszym czasem na zakup są z kolei czwartki i piątki, kiedy to bilety są najdroższe.

Jeśli chodzi o latanie jest zupełnie na odwrót - najtańsze bilety z reguły są na loty odbywające się w czwartek lub piątek. Z kolei najdroższe podróżowanie jest w niedzielę.

Bilet kup trzy tygodnie przed odlotem
Czy warto kupić bilet z dużym wyprzedzeniem? Według danych analityków, najlepiej zrobić to na trzy tygodnie przed lotem. Według innych teorii, im dalej lecimy, tym lepiej kupić bilet z większym wyprzedzeniem. Np. do Tajlandii bilet najlepiej kupić na 10 miesięcy przed wylotem.

Z kolei według danych serwisu Skyscanner, najlepszym czasem na lot do Stanów Zjednoczonych jest luty lub marzec. Najtańsze loty z Polski znajdziemy wylatując z Warszawy lub Krakowa.

Jednak przy zakupie biletów warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę samego biletu. Coraz więcej linii lotniczych decyduje się na zwiększenie opłat dodatkowych, np. za bagaż. Cena biletu może wzrosnąć o kilkanaście euro. Branża straszy kolejnymi opłatami i namawia... by spakować się w małą walizkę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.