Masz skończone 18 lat? Możesz przez miesiąc za darmo jeździć pociągami po Europie

Jeśli skończyłeś 18 lat, możesz sprawdzić, czy przysługuje ci darmowy bilet
Jeśli skończyłeś 18 lat, możesz sprawdzić, czy przysługuje ci darmowy bilet Daniel Adamski / Agencja Gazeta
Ruszyły właśnie zapisy do kolejnej edycji unijnego programu DiscoverEU. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą przez miesiąc za darmo podróżować po Europie. Lepiej się pospieszyć - dla młodych Polaków przeznaczono tylko 1500 biletów.


Jest jeden warunek. Trzeba mieć urodziny między 2 lipca 2000 a 1 lipca 2001 roku. Program ma bowiem umożliwić młodym Europejczykom proste poznawanie Europy. Rejestracja w programie potrwa do szesnastego maja.

Po jej zakończeniu spośród kandydatów zostaną wybrane osoby, które otrzymają specjalny bilet kolejowy. Dzięki niemu możliwe będzie bezpłatne podróżowanie pociągami (oraz niektórymi autobusami lub promami) przez 30 dni po 30 europejskich krajach, takich jak: Niemcy, Francja, Grecja czy Portugalia.

Jedynym warunkiem jest, by podroż trwała minimum jeden dzień i podróżujący przynajmniej raz przekroczył jakąś granicę państwa. Bilet można wykorzystać na podróże w okresie od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku - dodaje portal fly4free.pl. Koszty ewentualnego wyżywienia i noclegów nie są rozliczane w programie.

Tylko 1500 biletów
Każdy kraj UE dostał z góry określoną pulę biletów, proporcjonalną do liczby mieszkańców. Dla Polaków przeznaczono dokładnie 1482 bilety. Rejestracja do programu jest możliwa na jego stronie internetowej.

Warto pamiętać, by zaplanować swoją podróż tak, by nie dotknęły nas remonty torów. Choć pozwolą one jeździć pociągom z maksymalną prędkością nawet 160 km/h, to mogą opóźnić lub uniemożliwić nam dalszą podróż, zwłaszcza gdy wymagać ona będzie kilku przesiadek.


Jeśli jednak nie łapiemy się na warunki programu, zawsze można spróbować innych tanich, lub darmowych sposobów na podróżowanie. W INNPoland zebraliśmy kilka metod, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze podczas podróży.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.