Za sukcesem mężczyzny zawsze stoi kobieta. Nadchodzi nowa edycja "Spotkań Warszawskich"

Tematem tegorocznych Warszawskich Spotkań będą kobiety w XXI wieku.
Tematem tegorocznych Warszawskich Spotkań będą kobiety w XXI wieku. Materiały prasowe
Mówi się, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta. Niewątpliwie jest w tym dużo prawdy, tym bardziej, że dzisiaj kobiety obejmują coraz wyższe i bardziej odpowiedzialne stanowiska. Wielokrotnie wyróżniają się większym rozsądkiem niż mężczyźni i osiągają mnóstwo sukcesów. To właśnie kobiety XXI wieku będą tematem piątych "Spotkań Warszawskich".


Rozmowy podczas najbliższej edycji Spotkań Warszawskich będą dotyczyły roli kobiet we współczesnym świecie. Pojawią się odpowiedzi na pytania: jak wspierać kobiety w ich równouprawnieniu, korzystać z ich atutów i pozwalać im czerpać satysfakcję, dając pełną wolność wyboru, spełnienia zawodowego i osobistego? Jakie są oczekiwania kobiet w konfrontacji z oczekiwaniami firm, instytucji oraz państwa jako gwaranta zrównoważonego rozwoju społecznego?


To co najważniejsze o kobietach
Tematy debat i wystąpień będą dotyczyły ról społecznych, politycznych i ekonomicznych kobiet. Poruszony zostanie problem emancypacji i równouprawnienia. W tym miejscu powinna paść odpowiedź na pytanie, jak legislacja może walczyć z nierównościami? Zostaną porównane wizerunki kobiet w Polsce i we Francji oraz to, jak kobiety widzą siebie same we współczesnym świecie. Ostatni, ale nie najmniej ważny temat, to kobiety w biznesie. W jaki sposób płeć piękna może umacniać swój autorytet oraz umocowania prawne.


Prelegenci i goście
W tegorocznych spotkaniach wezmą udział Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Magdalena Kruszewska – Prezes Zarządu Sanofi Polska, Alexandre Bompard – Prezes Zarządu Grupy Carrefour, Jean-Marie Cavada – eurodeputowany, Jean-François Fallacher – Prezes Orange Polska i CCIFP.


Wśród publiczności znajdą się prezesi największych firm francuskich i polskich, przedstawiciele administracji rządowej, przedstawiciele środowisk naukowych oraz przedstawiciele mediów. Organizatorem jest Polsko-Francuska Izba Gospodarcza. INNPoland.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Kiedy i gdzie?
Spotkania Warszawskie 2019 odbędą się w piątek 24 maja w Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 15.00.

Roboty tematem w 2018 roku
W ubiegłym roku głównym tematem była "Era robotów, czyli nowa rewolucja". Poruszono wątki związane z inwestycjami w SI i jej znaczeniem dla rozwoju Polski, Europy i świata. Uczestnicy największego francusko-polskiego forum rozmawiali o tym jak bardzo era robotów wpłynie na gospodarkę, przedsiębiorstwa i społeczeństwo, czy jest to dla nas szansa czy zagrożenie i czy jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu. Spotkanie otworzył Pepper – humanoidalny robot, wyglądający jak wnuk zautomatyzowanej sprzątaczki z kreskówki "Jetsonowie".

Spotkania Warszawskie to forum francusko-polskie organizowane od 2013 r. przez Francusko-Polska Izbę Gospodarczą. Celem Spotkań Warszawskich jest umożliwienie otwartego dialogu na najwyższym szczeblu, pomiędzy przedstawicielami środowisk politycznych, gospodarczych, artystycznych, uniwersyteckich, w taki sposób, aby każdy mógł bez skrępowania wyrazić swoje zdanie i wymienić się opiniami z pozostałymi uczestnikami. Czytaj więcej