Nareszcie jest. Gmail dodał przydatną funkcję, na którą użytkownicy czekali od lat

Od niedawna można zaplanować wysłanie maila w usłudze Gmail na dowolny dzień i godzinę
Od niedawna można zaplanować wysłanie maila w usłudze Gmail na dowolny dzień i godzinę Foto: INNPoland.pl
Nie chcesz wyjść na freaka, który wysyła ludziom maile w środku nocy? A może masz zamiar powysyłać wiadomości o danej godzinie, ale nie będziesz mieć możliwości? Google spieszy z pomocą ludziom takim, jak ty – teraz możliwe jest zaplanowanie wysłania maila w dowolnym terminie.


Ta funkcja jeszcze niedawno była dostępna tylko dzięki różnym rozszerzeniom aplikacji. Teraz działa bez problemów w aplikacji Gmail oraz na stronie poczty od Google. Korzystanie z niej jest dziecinnie proste.

Jak wysłać e-maila o określonej porze?
Na stronie Gmaila zaczynamy od napisania wiadomości. Potem klikamy na trójkąt obok niebieskiego przycisku "Wyślij". Następnie wybieramy jeden z sugerowanych czasów lub ustawiamy własną porę wysyłki za pomocą przycisku „Wybierz datę i godzinę”.
W aplikacji robimy tak samo – przed wysłaniem nie klikamy jednak ikony trójkąta, ale trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się opcja zaplanowania czasu.

Znalezienie zaplanowanych e-maili i ich anulowanie jest również łatwe. Zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji pojawił się nowy folder „Zaplanowane”. Wystarczy kliknąć na wiadomość w tym folderze i wybrać opcję „Anuluj wysyłanie” w prawym górnym rogu okna. Wróci ona do folderu roboczego.

Planowanie maili w Gmail - zastosowania
Nowa funkcja Gmaila jest łatwa w użyciu i będzie miała szereg zastosowań do planowania pracy i wiadomości osobistych. Być może przyda się do porozmawiania z kimś w innej strefie czasowej, powiadomieniu kogoś o jakimś wydarzeniu z precyzyjnie określonym wyprzedzeniem albo po prostu zirytowaniu mailem w środku nocy. Tej ostatniej opcji nie należy nadużywać – ale można za to zaplanować wysłanie maila na rano, by kogoś np. nie obudzić.


Inne ważne nowości w Gmail, o którym pisaliśmy w INNPoland.pl, to m.in. tajne wiadomości i drzemki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.