Nareszcie jest. Gmail dodał przydatną funkcję, na którą użytkownicy czekali od lat

Od niedawna można zaplanować wysłanie maila w usłudze Gmail na dowolny dzień i godzinę
Od niedawna można zaplanować wysłanie maila w usłudze Gmail na dowolny dzień i godzinę Foto: INNPoland.pl
Nie chcesz wyjść na freaka, który wysyła ludziom maile w środku nocy? A może masz zamiar powysyłać wiadomości o danej godzinie, ale nie będziesz mieć możliwości? Google spieszy z pomocą ludziom takim, jak ty – teraz możliwe jest zaplanowanie wysłania maila w dowolnym terminie.


Ta funkcja jeszcze niedawno była dostępna tylko dzięki różnym rozszerzeniom aplikacji. Teraz działa bez problemów w aplikacji Gmail oraz na stronie poczty od Google. Korzystanie z niej jest dziecinnie proste.

Jak wysłać e-maila o określonej porze?
Na stronie Gmaila zaczynamy od napisania wiadomości. Potem klikamy na trójkąt obok niebieskiego przycisku "Wyślij". Następnie wybieramy jeden z sugerowanych czasów lub ustawiamy własną porę wysyłki za pomocą przycisku „Wybierz datę i godzinę”.
W aplikacji robimy tak samo – przed wysłaniem nie klikamy jednak ikony trójkąta, ale trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się opcja zaplanowania czasu.

Znalezienie zaplanowanych e-maili i ich anulowanie jest również łatwe. Zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji pojawił się nowy folder „Zaplanowane”. Wystarczy kliknąć na wiadomość w tym folderze i wybrać opcję „Anuluj wysyłanie” w prawym górnym rogu okna. Wróci ona do folderu roboczego.

Planowanie maili w Gmail - zastosowania
Nowa funkcja Gmaila jest łatwa w użyciu i będzie miała szereg zastosowań do planowania pracy i wiadomości osobistych. Być może przyda się do porozmawiania z kimś w innej strefie czasowej, powiadomieniu kogoś o jakimś wydarzeniu z precyzyjnie określonym wyprzedzeniem albo po prostu zirytowaniu mailem w środku nocy. Tej ostatniej opcji nie należy nadużywać – ale można za to zaplanować wysłanie maila na rano, by kogoś np. nie obudzić.


Inne ważne nowości w Gmail, o którym pisaliśmy w INNPoland.pl, to m.in. tajne wiadomości i drzemki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.