Nowe oszustwo "na Avengers". Nie klikaj, bo wyczyszczą ci konto z oszczędności

Internetowi oszuści obiecują internautom, że ci mogą obejrzeć Avengers: Endgame online za free.
Internetowi oszuści obiecują internautom, że ci mogą obejrzeć Avengers: Endgame online za free. 123rf.com
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w każdym miejscu na świecie znajdą się tacy, którzy będą chcieli dostać coś za darmo. A w szczególności coś, co jest naprawdę dobre. Nie inaczej sprawa ma się z dobrymi filmami, do których należy nowa produkcja Marvela „Avengers: Endgame”. Internauci, którzy myślą, że zamiast zapłacić za film w kinie, uda im się pobrać cały w internecie i to zupełnie za darmo, mogą się grubo przeliczyć.


Avengers online za darmo?
Avengers: Endgame online za darmo – w taki sposób oszuści zachęcają naiwnych internautów do wzięcia udziału w oszustwie, w wyniku którego ci, zamiast przyoszczędzić, stracą pieniądze. Proceder, który zauważył blog Kaspersky Lab, zaczyna się od zwykłego wyszukiwania filmu w wyszukiwarce internetowej.

Wśród wyników hasła „Avengers: Endgame online free” pojawiają się strony, które obiecują użytkownikom darmowe pobranie lub obejrzenie całego filmu Avengers: Endgame. Po wejściu na którąś z nich okazuje się, że aby obejrzeć film, należy utworzyć „darmowe konto”. Konto musi jednak zostać zweryfikowane i z tego powodu wymaga danych karty płatniczej, w tym kod CVC nadrukowanego na jej odwrocie.

– Strona internetowa obiecuje, że informacje zostaną użyte tylko do sprawdzenia, czy użytkownik przebywa w kraju, w którym może ona dystrybuować daną zawartość. Użytkownik nie poniesie w związku z tym żadnych opłat – zauważają eksperci Kaspersky Lab.

Uwaga na oszustów

Po podaniu informacji okazuje się, że filmu w rzeczywistości nie ma, zaś podane przez internautę dane oszuści otrzymują jak na tacy. Nawet jeśli użytkownik nie wpisał informacji ze swojej karty płatniczej, najprawdopodobniej podał już oszustom swój adres mailowy i hasło. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie ma w tym nic niebezpiecznego, jednak wielu ludzi używa tego samego hasła do wielu kont.


Aby nie paść ofiarą oszustwa warto pamiętać, że nic nie można dostać za darmo, co tłumaczył Adam Haertle z Zaufanej Trzeciej Strony w rozmowie dla INNPoland.pl. Dotyczy to zarówno popularnego w kinach filmu, jak i nowego iPhone’a czy butów Nike.

– Każdy lubi prezenty. Przestępcy wykorzystują to, że użytkownicy często chcą coś dostać łatwiej, prościej, taniej niż na co dzień w życiu. Oszuści są niezłymi niedyplomowanymi psychologami, mają umiejętność manipulacji ludźmi i czują, co będzie skuteczne – wyjaśniał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby