Przez 500 plus Polacy nie chcą zbierać szparagów w Niemczech. Rafalska: „Czuję satysfakcję”

Minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej odczuwa satysfakcję, że z powodu 500 plus Polacy nie jeżdżą na zbieranie szparagów do Niemiec.
Minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej odczuwa satysfakcję, że z powodu 500 plus Polacy nie jeżdżą na zbieranie szparagów do Niemiec. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Niemieccy plantatorzy szparagów zmagają się w tym sezonie z poważnym brakiem pracowników do zbierania tych warzyw. Jak podają niemieckie media, to wszystko wina 500 plus w Polsce. – Cieszę się, że Polacy nie muszą wyjeżdżać za pracą. Przestajemy być parobkami w Niemczech – twierdzi minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska w TVP Info.


Satysfakcja minister Rafalskiej
– Szkoda, że ten program jest przez niektórych traktowany jak plaga – powiedziała na antenie TVP Info Elżbieta Rafalska, odnosząc się do narzekań niemieckich plantatorów na brak polskich rąk do zbierania szparagów.

Jak podkreśliła, takie informacje przynoszą jej satysfakcje. Dzięki nim wie, że Polacy nie muszą już ciężko pracować za granicą. – Mogą tę pracę znaleźć w kraju. Ale już się nie dziwię, że o wszystkie plagi egipskie jest oskarżane nasze 500 Plus i atakowane jako czynnik, który psuje niemiecki rynek pracy – podsumowała.

Autorzy raportu są z opozycji
Minister odniosła się również do wniosków sprawozdania sporządzonego przez badaczy Forum Obywatelskiego Rozwoju, z którego wynika, że sztandarowy program socjalny PiS jest zbyt kosztowny i nie wpłynął na aktywizację zawodową ani zwiększenie dzietności.


– Współautorzy nie dostrzegają wszystkich aspektów tego programu, może poruszają się w innej rzeczywistości – przekonywała Rafalska, dodając, że twórcy raportu są związani z opozycją polityczną.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę