CBA w państwowej spółce. Chodzi o nielegalną sprzedaż akcji

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą sprawdzać, czy akcje Fabryki Łożysk Tocznych należące do Skarbu Państwa były sprzedawane zgodnie z prawem.
Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą sprawdzać, czy akcje Fabryki Łożysk Tocznych należące do Skarbu Państwa były sprzedawane zgodnie z prawem. Fot. CBA / materiały prasowe
Agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzają kontrolę w Agencji Rozwoju Przemysłu. Zachodzi podejrzenie, że decyzje o sprzedaży należących do Skarbu Państwa akcji Fabryki Łożysk Tocznych mogły być niezgodnie z prawem.


CBA w agendzie rządowej
Funkcjonariusze CBA badają, jak podejmowano i realizowano decyzje o sprzedaży akcji kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych. Kontrola została podjęta przez lubelską delegaturę Biura i ma potrwać trzy miesiące do 23 lipca.

– Zgodnie z dobrą praktyką współpracujemy z instytucjami uprawnionymi do prowadzenia kontroli. Z tego powodu nie możemy udzielić informacji ani o jej przedmiocie, ani zakresie podejmowanych działań – powiedziała w rozmowie z PAP Ilona Kachniarz, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu.

Agencja Rozwoju Przemysłu
FŁT-Kraśnik jest pierwszą firmą w Polsce, która rozpoczęła produkcję łożysk tocznych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1938 r. jako fabryka wojennej amunicji. W 1995 r. fabryka została przekształcona w jednoosobową spółkę należącą do Skarbu Państwa.


Agencja Rozwoju Przemysłu jest spółką akcyjną Skarbu Państwa istniejącą od 1991 roku. Dysponując funduszami unijnymi, zajmuje się wspieraniem przemysłu i rozmową z dużymi spółkami skarbu państwa na temat inwestycji, tak by lokowały one kapitał w małe firmy i pozyskiwały od nich innowacyjne rozwiązania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.