CBA w państwowej spółce. Chodzi o nielegalną sprzedaż akcji

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą sprawdzać, czy akcje Fabryki Łożysk Tocznych należące do Skarbu Państwa były sprzedawane zgodnie z prawem.
Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą sprawdzać, czy akcje Fabryki Łożysk Tocznych należące do Skarbu Państwa były sprzedawane zgodnie z prawem. Fot. CBA / materiały prasowe
Agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzają kontrolę w Agencji Rozwoju Przemysłu. Zachodzi podejrzenie, że decyzje o sprzedaży należących do Skarbu Państwa akcji Fabryki Łożysk Tocznych mogły być niezgodnie z prawem.


CBA w agendzie rządowej
Funkcjonariusze CBA badają, jak podejmowano i realizowano decyzje o sprzedaży akcji kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych. Kontrola została podjęta przez lubelską delegaturę Biura i ma potrwać trzy miesiące do 23 lipca.

– Zgodnie z dobrą praktyką współpracujemy z instytucjami uprawnionymi do prowadzenia kontroli. Z tego powodu nie możemy udzielić informacji ani o jej przedmiocie, ani zakresie podejmowanych działań – powiedziała w rozmowie z PAP Ilona Kachniarz, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu.

Agencja Rozwoju Przemysłu
FŁT-Kraśnik jest pierwszą firmą w Polsce, która rozpoczęła produkcję łożysk tocznych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1938 r. jako fabryka wojennej amunicji. W 1995 r. fabryka została przekształcona w jednoosobową spółkę należącą do Skarbu Państwa.


Agencja Rozwoju Przemysłu jest spółką akcyjną Skarbu Państwa istniejącą od 1991 roku. Dysponując funduszami unijnymi, zajmuje się wspieraniem przemysłu i rozmową z dużymi spółkami skarbu państwa na temat inwestycji, tak by lokowały one kapitał w małe firmy i pozyskiwały od nich innowacyjne rozwiązania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby