CBA w państwowej spółce. Chodzi o nielegalną sprzedaż akcji

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą sprawdzać, czy akcje Fabryki Łożysk Tocznych należące do Skarbu Państwa były sprzedawane zgodnie z prawem.
Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą sprawdzać, czy akcje Fabryki Łożysk Tocznych należące do Skarbu Państwa były sprzedawane zgodnie z prawem. Fot. CBA / materiały prasowe
Agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzają kontrolę w Agencji Rozwoju Przemysłu. Zachodzi podejrzenie, że decyzje o sprzedaży należących do Skarbu Państwa akcji Fabryki Łożysk Tocznych mogły być niezgodnie z prawem.


CBA w agendzie rządowej
Funkcjonariusze CBA badają, jak podejmowano i realizowano decyzje o sprzedaży akcji kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych. Kontrola została podjęta przez lubelską delegaturę Biura i ma potrwać trzy miesiące do 23 lipca.

– Zgodnie z dobrą praktyką współpracujemy z instytucjami uprawnionymi do prowadzenia kontroli. Z tego powodu nie możemy udzielić informacji ani o jej przedmiocie, ani zakresie podejmowanych działań – powiedziała w rozmowie z PAP Ilona Kachniarz, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu.

Agencja Rozwoju Przemysłu
FŁT-Kraśnik jest pierwszą firmą w Polsce, która rozpoczęła produkcję łożysk tocznych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1938 r. jako fabryka wojennej amunicji. W 1995 r. fabryka została przekształcona w jednoosobową spółkę należącą do Skarbu Państwa.


Agencja Rozwoju Przemysłu jest spółką akcyjną Skarbu Państwa istniejącą od 1991 roku. Dysponując funduszami unijnymi, zajmuje się wspieraniem przemysłu i rozmową z dużymi spółkami skarbu państwa na temat inwestycji, tak by lokowały one kapitał w małe firmy i pozyskiwały od nich innowacyjne rozwiązania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.