Skok na kasę organizatora "Szlachetnej Paczki". Ksiądz sam przyznaje pensje - 15 tys. zł miesięcznie

Ks. Grzegorz Babiarz i inni członkowie zarządu stowarzyszenia Wiosna mają zarabiać do 15 tysięcy złotych netto miesięcznie.
Ks. Grzegorz Babiarz i inni członkowie zarządu stowarzyszenia Wiosna mają zarabiać do 15 tysięcy złotych netto miesięcznie. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Nawet 15 tys. zł na rękę miesięcznie będą zarabiać ks. Babiarz oraz nowi członkowie zarządu stowarzyszenia Wiosna, organizatora popularnej akcji „Szlachetna Paczka”. Poprzedni zarząd za pełnienie swoich obowiązków nie pobierał zapłaty, jak donosi krakowska „Gazeta Wyborcza”.


15 tysięcy miesięcznie
Ksiądz Grzegorz Babiarz, od niedawna wpisany do KRS jako prezes stowarzyszenia Wiosna, 24 kwietnia zorganizował walne zgromadzenie. Jak pisze Dominika Wantuch z krakowskiej "Gazety Wyborczej", podczas niego powołał nowych członków zarządu, mimo że decyzją sądu ksiądz w Wiośnie pełni wyłącznie funkcję reprezentacyjną i nie może podejmować uchwał.


Z nieoficjalnych ustaleń „GW” wynika, że podczas walnego zgromadzenia oprócz wyboru nowych członków zarządu przyznano im również regularną pensję. I to nie byle jaką, bo do 15 tys. zł netto miesięcznie (180 tys. zł rocznie). Jak zauważa dziennik, poprzedni zarząd swoje funkcje pełnił społecznie.


Nowy 3-osobowy zarząd otrzyma nie tylko comiesięczną pensję, ale również szereg udogodnień. Stowarzyszenie pokryje bowiem wszystkie wydatki, m.in. koszty podróży z siedziby stowarzyszenia, koszty noclegu oraz telekomunikacyjne, a także wydatki związane z korzystaniem samochodu służbowego czy komputera.

Burza w Wiośnie

Jak pisał Piotr Rodzik z naTemat.pl, „w stowarzyszeniu Wiosna cały czas jest gorąco od momentu, kiedy jeszcze w zeszłym roku wyszła sprawa domniemanego mobbingu” dokonywanego rzekomo przez ks. Jacka Stryczka, którego ks. Babiarz jest przyjacielem. Ks. Stryczek do stawianych mu zarzutów się nie przyznał.


Mimo to utracił funkcję prezesa stowarzyszenia Wiosna. Po jego odejściu całym stowarzyszeniem i projektem „Szlachetnej Paczki” zarządzała Joanna Sadzik. Po krótkim czasie decyzją walnego zgromadzenia została odwołana, a prezesurę objął ks. Babiarz, jednak po tygodniu walne zgromadzenie znów powołało Sadzik. Dziś to duchowny wydaje się być na czele stowarzyszenia, jednak spór o władzę wydaje się nie mieć końca.

Ksiądz Grzegorz Babiarz jako prezes Wiosny otacza się osobami powiązanymi ze skrajną prawicą, m.in. Conradem Gadomskim, związanym z Januszem Korwinem-Mikke, a także Agatą Banasik, niegdysiejszą wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy w Małopolsce.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę