Ta suma robi wrażenie. DocPlanner, właściciel Znanego Lekarza zdobył 80 mln euro

Mariusz Gralewski - kolejna runda finansowania jeszcze bardziej rozwinie jego biznes
Mariusz Gralewski - kolejna runda finansowania jeszcze bardziej rozwinie jego biznes Fot. Maciej Stanik / INNPoland.pl
DocPlanner to dziś biznes globalny. Jest to platforma do umawiania wizyt u lekarzy i ich oceniania. Została stworzona przez Mariusza Gralewskiego – pomysłodawcę GoldenLine. W Polsce jest odpowiedzialna za portal ZnanyLekarz. Właśnie dostała od inwestorów zawrotne jak na polskie warunki 80 mln euro – ok. 344 milionów złotych.


Serwis działa obecnie w 15 krajach na czterech kontynentach i zatrudnia tysiąc osób. Uwzględniając wszystkie rundy finansowania, w tym obecną, DocPlanner zebrał już w sumie 130 mln euro (ok. 559 mln zł) – pisze BusinessInsider.pl.

Oczywiście DocPlanner nie jest tylko dla pacjentów – oferuje lekarzom i placówkom medycznym pakiet usług marketingowych i oprogramowanie oraz rozwiązania informatyczne, ułatwiające zorganizowanie optymalnego przepływu pacjentów i ograniczenia odwoływanych wizyt. Obecnie obsługuje 1,5 mln pacjentów miesięcznie.

– Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii Grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej – twierdzi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.


Kto wyłożył pieniądze na stół?
Największymi inwestorami w tej rundzie są One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing. Za pozyskane pieniądze firma zamierza mocniej zaistnieć w Europie i Ameryce Łacińskiej. Ma też w planie akwizycje i rozwój na wszystkich rynkach, na których działa.

– Oprócz umocnienia pozycji na naszych wiodących rynkach, naszym celem, w związku z nowym finansowaniem, jest rozwój oferty skierowanej do lekarzy, która wykracza poza zwykłe zarządzanie kalendarzem wizyt. Pomoże to nam wypełnić globalną misję, sprawić, by służba zdrowia była przyjazna pacjentom – mówił Grajewski dwa lata temu, tuż po tym, jak DocPlanner dostał od inwestorów 15 mln euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.