Ta suma robi wrażenie. DocPlanner, właściciel Znanego Lekarza zdobył 80 mln euro

Mariusz Gralewski - kolejna runda finansowania jeszcze bardziej rozwinie jego biznes
Mariusz Gralewski - kolejna runda finansowania jeszcze bardziej rozwinie jego biznes Fot. Maciej Stanik / INNPoland.pl
DocPlanner to dziś biznes globalny. Jest to platforma do umawiania wizyt u lekarzy i ich oceniania. Została stworzona przez Mariusza Gralewskiego – pomysłodawcę GoldenLine. W Polsce jest odpowiedzialna za portal ZnanyLekarz. Właśnie dostała od inwestorów zawrotne jak na polskie warunki 80 mln euro – ok. 344 milionów złotych.


Serwis działa obecnie w 15 krajach na czterech kontynentach i zatrudnia tysiąc osób. Uwzględniając wszystkie rundy finansowania, w tym obecną, DocPlanner zebrał już w sumie 130 mln euro (ok. 559 mln zł) – pisze BusinessInsider.pl.

Oczywiście DocPlanner nie jest tylko dla pacjentów – oferuje lekarzom i placówkom medycznym pakiet usług marketingowych i oprogramowanie oraz rozwiązania informatyczne, ułatwiające zorganizowanie optymalnego przepływu pacjentów i ograniczenia odwoływanych wizyt. Obecnie obsługuje 1,5 mln pacjentów miesięcznie.

– Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii Grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej – twierdzi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.

Kto wyłożył pieniądze na stół?
Największymi inwestorami w tej rundzie są One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing. Za pozyskane pieniądze firma zamierza mocniej zaistnieć w Europie i Ameryce Łacińskiej. Ma też w planie akwizycje i rozwój na wszystkich rynkach, na których działa.


– Oprócz umocnienia pozycji na naszych wiodących rynkach, naszym celem, w związku z nowym finansowaniem, jest rozwój oferty skierowanej do lekarzy, która wykracza poza zwykłe zarządzanie kalendarzem wizyt. Pomoże to nam wypełnić globalną misję, sprawić, by służba zdrowia była przyjazna pacjentom – mówił Grajewski dwa lata temu, tuż po tym, jak DocPlanner dostał od inwestorów 15 mln euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła