Ta suma robi wrażenie. DocPlanner, właściciel Znanego Lekarza zdobył 80 mln euro

Mariusz Gralewski - kolejna runda finansowania jeszcze bardziej rozwinie jego biznes
Mariusz Gralewski - kolejna runda finansowania jeszcze bardziej rozwinie jego biznes Fot. Maciej Stanik / INNPoland.pl
DocPlanner to dziś biznes globalny. Jest to platforma do umawiania wizyt u lekarzy i ich oceniania. Została stworzona przez Mariusza Gralewskiego – pomysłodawcę GoldenLine. W Polsce jest odpowiedzialna za portal ZnanyLekarz. Właśnie dostała od inwestorów zawrotne jak na polskie warunki 80 mln euro – ok. 344 milionów złotych.


Serwis działa obecnie w 15 krajach na czterech kontynentach i zatrudnia tysiąc osób. Uwzględniając wszystkie rundy finansowania, w tym obecną, DocPlanner zebrał już w sumie 130 mln euro (ok. 559 mln zł) – pisze BusinessInsider.pl.

Oczywiście DocPlanner nie jest tylko dla pacjentów – oferuje lekarzom i placówkom medycznym pakiet usług marketingowych i oprogramowanie oraz rozwiązania informatyczne, ułatwiające zorganizowanie optymalnego przepływu pacjentów i ograniczenia odwoływanych wizyt. Obecnie obsługuje 1,5 mln pacjentów miesięcznie.

– Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii Grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej – twierdzi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.


Kto wyłożył pieniądze na stół?
Największymi inwestorami w tej rundzie są One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing. Za pozyskane pieniądze firma zamierza mocniej zaistnieć w Europie i Ameryce Łacińskiej. Ma też w planie akwizycje i rozwój na wszystkich rynkach, na których działa.

– Oprócz umocnienia pozycji na naszych wiodących rynkach, naszym celem, w związku z nowym finansowaniem, jest rozwój oferty skierowanej do lekarzy, która wykracza poza zwykłe zarządzanie kalendarzem wizyt. Pomoże to nam wypełnić globalną misję, sprawić, by służba zdrowia była przyjazna pacjentom – mówił Grajewski dwa lata temu, tuż po tym, jak DocPlanner dostał od inwestorów 15 mln euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.