Ministerstwo Finansów ostrzega przed nowym oszustwem. Maile różnią się treścią, ale jedno je łączy

Ministerstwo Finansów ostrzega przed otwieraniem pliku z maila od Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli to zrobiłeś, pod żadnym pozorem nie wypełniaj załączonych do rzekomego maila od KAS formularzy.
Ministerstwo Finansów ostrzega przed otwieraniem pliku z maila od Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli to zrobiłeś, pod żadnym pozorem nie wypełniaj załączonych do rzekomego maila od KAS formularzy. Fot. everythingpossible / 123RF
Dostałeś mail od Krajowej Administracji Skarbowej, w którym ktoś prosi cię o wypełnienie załączonego formularza? Nie otwieraj pliku ani nie odpowiadaj na taką wiadomość - wysłali ją oszuści.


Ktoś podszywa się pod skarbówkę
– Korespondencja ta nie jest wysyłana z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej – czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. – Wiadomości różnią się treścią, ale zawsze zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem – ostrzega resort.

Ministerstwo zaznacza, że otwieranie załącznika lub wysyłanie odpowiedzi nadawcy może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub kradzież danych adresata.

Nie otwieraj załącznika
Poniżej podajemy treść jednego z fałszywych e-maili:

"W zwiazku z przeprowadzeniem Krajowej Kontroli Skarbowej dnia. 17.05.2019r, oraz braku mozliwosci kontaktu telefonicznego, w zalaczniku przesylamy formularz UAC 73, ktory nalezy wypelnic i przeslac do wlasciwego dla Panstwa firmy Urzedu Skarbowego, lub przeslac w odpowiedzi na tego mailla.

Prosimy o odeslanie poprawnie wypelnionego formularza w terminie 7 dni od otrzymania tego mailla.
Formularz do pobrania w zalaczniku.

Z powazaniem
Inspektor ds. Poboru Podatkow
Tomasz Mazur
Krajowa Administracja Skarbowa"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.