Ministerstwo Finansów ostrzega przed nowym oszustwem. Maile różnią się treścią, ale jedno je łączy

Ministerstwo Finansów ostrzega przed otwieraniem pliku z maila od Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli to zrobiłeś, pod żadnym pozorem nie wypełniaj załączonych do rzekomego maila od KAS formularzy.
Ministerstwo Finansów ostrzega przed otwieraniem pliku z maila od Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli to zrobiłeś, pod żadnym pozorem nie wypełniaj załączonych do rzekomego maila od KAS formularzy. Fot. everythingpossible / 123RF
Dostałeś mail od Krajowej Administracji Skarbowej, w którym ktoś prosi cię o wypełnienie załączonego formularza? Nie otwieraj pliku ani nie odpowiadaj na taką wiadomość - wysłali ją oszuści.


Ktoś podszywa się pod skarbówkę
– Korespondencja ta nie jest wysyłana z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej – czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. – Wiadomości różnią się treścią, ale zawsze zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem – ostrzega resort.

Ministerstwo zaznacza, że otwieranie załącznika lub wysyłanie odpowiedzi nadawcy może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub kradzież danych adresata.

Nie otwieraj załącznika
Poniżej podajemy treść jednego z fałszywych e-maili:

"W zwiazku z przeprowadzeniem Krajowej Kontroli Skarbowej dnia. 17.05.2019r, oraz braku mozliwosci kontaktu telefonicznego, w zalaczniku przesylamy formularz UAC 73, ktory nalezy wypelnic i przeslac do wlasciwego dla Panstwa firmy Urzedu Skarbowego, lub przeslac w odpowiedzi na tego mailla.

Prosimy o odeslanie poprawnie wypelnionego formularza w terminie 7 dni od otrzymania tego mailla.
Formularz do pobrania w zalaczniku.

Z powazaniem
Inspektor ds. Poboru Podatkow
Tomasz Mazur
Krajowa Administracja Skarbowa"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.