W Bieszczadach powstanie osada z Kajka i Kokosza. Koszt budowy to 30 mln zł

Kajko i Kokosz pojawili się w krakowskim Muzeum Narodowym na wystawie Teraz Komiks.
Kajko i Kokosz pojawili się w krakowskim Muzeum Narodowym na wystawie Teraz Komiks. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
W bieszczadzkiej Strężnicy koło Baligrodu pojawi się Kraina Kajka i Kokosza. Obiekty znane z kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy, powstaną na powierzchni aż 500 hektarów, a koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł.


Kraina Kajko i Kokosza
Na terenie parku „Natura Park” w Bieszczadach powstanie gród stylizowany na wzór komiksów Janusza Christy. Fundacja Kreska im. Janusza Christy właśnie podpisała umowę wstępną z inwestorem.

– Już od ponad 2 lat prowadziliśmy rozmowy z inwestorami, odwiedziliśmy z zarządem fundacji miejsce, w którym w Bieszczadach miałyby powstać główne atrakcje przeniesione z komiksów Kajko i Kokosz – mówi prezes Fundacji Kreska Paulina Christa i jednocześnie spadkobierczyni dziedzictwa dziadka - Janusza Christy

Kompleks będzie parkiem rozrywki dla dzieci i dorosłych, żywcem wyjętym z komiksu. Znajdą się w nim obiekty znane z przygód Kajka i Kokosza, takie jak Warownie Zbójcerzy, Kraina Omsów i Borostworów czy Gród Mirmiła, a także park zwierząt wolnożyjących.

Nie zabraknie również nowinek technologicznych – na terenie parku powstanie również arena do animacji stworzona przez Virtual Puppet, w której będzie można wejść w interakcje z postaciami z ekranu, a także oglądać filmy w kapsule kinowej 9D. Dzięki okularom VR będzie można również wcielić się w którąś z komiksowych postaci.


Osada za 30 milionów
Projekt osady będzie spełniał wymogi ekologiczne, nie naruszając tym samym „piękna Bieszczad”, jak czytamy na stronie Fundacji.

Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł, z czego 30 proc. zapewnia już na starcie powołane Konsorcjum Inwestorów.  Pozostałe środki będą pochodzić z dofinasowania z Unii Europejskiej.

Komiks Kajko i Kokosz
Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w 2016 roku, po latach nieobecności, komiks Kajko i Kokosz powrócił. Do sprzedaży wprowadziło go wydawnictwo Egmont.

W planach był też film animowany oraz serial. Ten drugi tworzy warszawskie studio EGo FILM, a budżet pierwszego sezonu miał wynosić 5 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.