W Bieszczadach powstanie osada z Kajka i Kokosza. Koszt budowy to 30 mln zł

Kajko i Kokosz pojawili się w krakowskim Muzeum Narodowym na wystawie Teraz Komiks.
Kajko i Kokosz pojawili się w krakowskim Muzeum Narodowym na wystawie Teraz Komiks. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
W bieszczadzkiej Strężnicy koło Baligrodu pojawi się Kraina Kajka i Kokosza. Obiekty znane z kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy, powstaną na powierzchni aż 500 hektarów, a koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł.


Kraina Kajko i Kokosza
Na terenie parku „Natura Park” w Bieszczadach powstanie gród stylizowany na wzór komiksów Janusza Christy. Fundacja Kreska im. Janusza Christy właśnie podpisała umowę wstępną z inwestorem.

– Już od ponad 2 lat prowadziliśmy rozmowy z inwestorami, odwiedziliśmy z zarządem fundacji miejsce, w którym w Bieszczadach miałyby powstać główne atrakcje przeniesione z komiksów Kajko i Kokosz – mówi prezes Fundacji Kreska Paulina Christa i jednocześnie spadkobierczyni dziedzictwa dziadka - Janusza Christy

Kompleks będzie parkiem rozrywki dla dzieci i dorosłych, żywcem wyjętym z komiksu. Znajdą się w nim obiekty znane z przygód Kajka i Kokosza, takie jak Warownie Zbójcerzy, Kraina Omsów i Borostworów czy Gród Mirmiła, a także park zwierząt wolnożyjących.

Nie zabraknie również nowinek technologicznych – na terenie parku powstanie również arena do animacji stworzona przez Virtual Puppet, w której będzie można wejść w interakcje z postaciami z ekranu, a także oglądać filmy w kapsule kinowej 9D. Dzięki okularom VR będzie można również wcielić się w którąś z komiksowych postaci.


Osada za 30 milionów
Projekt osady będzie spełniał wymogi ekologiczne, nie naruszając tym samym „piękna Bieszczad”, jak czytamy na stronie Fundacji.

Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł, z czego 30 proc. zapewnia już na starcie powołane Konsorcjum Inwestorów.  Pozostałe środki będą pochodzić z dofinasowania z Unii Europejskiej.

Komiks Kajko i Kokosz
Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w 2016 roku, po latach nieobecności, komiks Kajko i Kokosz powrócił. Do sprzedaży wprowadziło go wydawnictwo Egmont.

W planach był też film animowany oraz serial. Ten drugi tworzy warszawskie studio EGo FILM, a budżet pierwszego sezonu miał wynosić 5 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.